Forum

dansguardian on Cen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dansguardian on Centos 5.6 hk;

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Centos üzerinde Squid i kurdum, üzerine dansguardian ı indirip iptables belirleyip internete çıkış izini vermek content filtering, url filterting yapmak istiyorum.

yum install dansguardian    yazarak indirmeye çalışıyorum paketi ama bir türlü bulamıyor. Başka türlü indirebilir miyim?

No package dansguardian available  uyarısı alıyorum.

Tşkler..Syg...

Gönderildi : 27/04/2011 16:36

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Burayı inceler misiniz.

Gönderildi : 27/04/2011 18:55

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Burayı inceler misiniz.

Merhabalar, makaleyi inceledim. aslında benim kafamdaki tek interface ile sadece url filtering yapmak ve de ipgroups a igrdiğim ip lerin internete çıkmasına izin vermek. Diğer makalede buna benzer birşeyi anlatmışsınız da ben bu make komutunu vs. çalıştırmak için gcc zlib i yüklemey çalışıyorum ama ondada timeout a düşüyor sanırım daha sonra denemeliyim. Squid üzerindeki ayarlar tamam dansguardian conf u da hazır hale getirip ipgruops u düzenlemem yetecek genel olarak değilmi?

Gönderildi : 28/04/2011 17:09

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Bahsettiğim makale tam aradığınız makale. Bende aynı sistemi kullanıyorum. Tek İnterface üzerinden proxy dansguardian. İp groups düzenlemeniz yetmez. Makaleyi bekleyin derim:)

Gönderildi : 28/04/2011 17:27

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

ipcop'da işinizi görebilir diye düşünüyorum. En azından kurulumu kolay ve işlevsel eklentileride mevcut.

Gönderildi : 29/04/2011 12:20

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

ipcop'da işinizi görebilir diye düşünüyorum. En azından kurulumu kolay ve işlevsel eklentileride mevcut.

IPcop ta url ve content filtering yapabiliyor muyuz?

Gönderildi : 04/05/2011 12:38

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Tabii ki ipcop üzerine dansguardian kurulabiliyor mesela ve daha bir sürü eklenti ekleyerek kabiliyetlerini geliştirebiliyorsunuz.

Gönderildi : 08/05/2011 17:09

Paylaş: