Forum

Centos kurdum web s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos kurdum web sitesi nereye koyacam

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@ahmetberber)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar centos server kurdum. Root ile giriş yaptım. siyah bir MS-DOS ekranı var. Şimdi ne yapmalıyım. Önclikle İp adresimi öğrenik windows   işletim sistemine sahip bir pc ile girip bakayım index.php sayfasını atmam gerek. Nereye atmalıyım. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Gönderildi : 27/04/2011 12:13

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Anladığım kadarıyla daha once centos kullanmadınız.Centos'u panelsiz kullanmak size sıkıntı çıkarabilir.Benim size tavsiyeim Centos üzerine panel kurup sonra bu tarz işlemler yapmak yönünde olacaktır. vhost varmı klasör olarak?Kullandığınız centos sürümü nedir?

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2011 12:23

(@ahmetberber)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Centos 5.5. sürümünü kurdum. vhost bilmiyorum var mı yok mu diye? Hocam ben desktop sürümünü kursam daha rahat etmezmiyim. En azından başlangıç için.

Gönderildi : 27/04/2011 12:30

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

Daha rahat etmen için önce linux nedir,nasıl kullanılır bunu öğrenmeye çalış makaleleri oku başlangıç için  hemen uygulamaya geçme.

Gönderildi : 27/04/2011 12:56

(@ahmetberber)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam yapa yapa öğreneceğim. En iyisi bu değilmidir. Bozuldumu tekrar format çekeriz olur biter. 🙂 Benim istediğim şirket içi Centos ve Cpanel tarzında bir yazılım bu kadar.

Gönderildi : 27/04/2011 14:22

(@ugur-acikgoz)
Gönderiler: 94
Estimable Member

webmin yazılımını da incelemeni öneririm.

kolay gelsin 

Gönderildi : 27/04/2011 14:24

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhabalar centos server kurdum. Root ile giriş yaptım. siyah bir MS-DOS ekranı var. Şimdi ne yapmalıyım. Önclikle İp adresimi öğrenik windows   işletim sistemine sahip bir pc ile girip bakayım index.php sayfasını atmam gerek. Nereye atmalıyım. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Merhaba,

siyah ekran aşağıdaki gibi

login:

gibi bir sayfa olduğunu varsayarak, root kulllanıcısı ile girişinizi yapın.

root@username# ifconfig

komutuyla ip adresinizi öğrenebilirsiniz.

root@username# /etc/init.d/httpd start

komutuyla apache web servisini başlatabilirsiniz.

bu durumda windows uygulaması olan "winscp" ile centos sunucunuza ssh bağlantısı kurarak, bağlandığınız centos sunucunuzun /var/www/html dizini altına index sayfanızı atarsanız, index sayfanız yayımlanacaktır.

Kolay gelsin

Gönderildi : 28/04/2011 22:53

Paylaş: