Forum

En iyisi centos mu?

Bildirimler
Hepsini Temizle

En iyisi centos mu?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@ahmetberber)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Linux yani Php sunucusu için bir çok sistem var ama birisi mutlaka diğerlerinden iyidir. Bir çok hosting firması centos kullanmakta en iyisi centos mudur?

Gönderildi : 23/04/2011 17:45

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

En iyisi demeyelimde; Centos birçok panel ile stabil çalışmaktadır.Bundan dolayı Centos kullanmaktadırlar.Ama tabi siz ben direk kendim konfigure edicem derseniz debian 'da sizin işinizi görebilir.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/04/2011 18:06

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhaba,

Cevabı sonsuz döngü olan bir soru oldu yine 🙂 Aslında en iyi olarak değil, ihtiyaca göre değişir Linux sürümleri ...

Kullanım kolaylıkları, arayüzler vs vs.

Amacınız nedir öncelikle bunu belirlemek gerek daha sonrasında amaç doğrultusunda paralel olarak aynı ihtiyaçlar çerçevesinde hangi sürüm kullanılıyor bunu araştırıp, o dağıtım üzerine yoğunlaşmak en doğrusu olur kanaatindeyim.

Örnek;

Biz projelerimizde genellikle CentOS kullanıyoruz. Ancak Debian da kullandığmız noktalar yok değil, hatta bazen FreeBSD

Kolaylıklar

Gönderildi : 25/04/2011 15:31

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Centos; Redhat üzerinden geliştirilir.Yani Redhat'da bulunan birçok özellik centos'da da mevcuttur.Ancak Redhat ücretli bir sürüm olduğu için çoğu kişi Centos'u tercih etmek durumunda kalıyor.Yani piyasanın en tepesinde Redhat vardır diye düşünebilirsiniz ama bu da kişiden kişiye değişir Debian 'da boş bir işletim sistemi değildir:)

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 25/04/2011 16:25

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Ücretsiz ve sorunsuz bir sunucu kurulumu biraz detaylı ama çok başarılı sürümler ve anlatımlar mevcut. Centos ve ubuntu üzerinde bayağı bir uğraştım son 6 ay içerisinde. Ubuntu biraz daha hızlı çalışıyor diyebilirim. Yönetim paneli olarak da ispconfig var ve gayet başarılı. Perfect Server anahtar kelimeniz.

Gönderildi : 30/04/2011 17:11

Paylaş: