Forum

donanımsal firewall

Bildirimler
Hepsini Temizle

donanımsal firewall

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@ismailalkurt)
Gönderiler: 176
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

http://www.gelecek.com.tr/index.php?m0=1&m1=48&m2=65&PHPSESSID=b3d82ee0a65873906dc7cb914853b835  

Yukardaki linkte bahsedilen donanımsal firewallı kullanan arkadaşlar varmıdır acaba.

Sizce nasıl.Bilgi verirseniz sevinirim.

Gönderildi : 02/06/2008 17:41

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Linux tabanlı bir çok firewall gayet başarılı güvenlik sağlamaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu kullanabilirlik ve mudahale (yani linux bilgisi ve becerisi) bununla birlikte alım sonrası servis durumu. Düşünün ki ürün arıza yaptı bu durumda hemen yenisini verecekler mi anında mudahale söz konusu mu ?

Ne kadar süre garanti kapsamındadır. Online destekleri varmıdır gibi bir çok sorulması gereken soru var. Ayrıca ürünü almadan önce demo talebinde bulunun.

Gönderildi : 02/06/2008 18:07

(@ismailalkurt)
Gönderiler: 176
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Rafet Bey

bu sistemin 1 aylık ücertsiz telefon desteği var.1 ay sonra servis başı 20 ytl alıyorlar.Demo talebinde bulundum fakat olumlu bir yanıt gelmedi.

Yalnız 15 gün içinde memnun kalmazsak ürünü iade edebiliyoruz.

Gönderildi : 02/06/2008 20:02

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Demo talebinizde size cevap vermiyorlarsa... 1 aylık ücretsiz telefon desteği mi ? Benim kişisel fikrimi soracak olursanız bence farklı bir ürün tercih edin. Avantajınızın fazla olduğu ürünleri ve desteğinin kesintisiz olanını tercih edin. Aramaya devam edin diyorum sadece... (Bunların tamamı benim kişisel düşüncemdir)

Gönderildi : 02/06/2008 20:48

(@Murat_Yilmaz)
Gönderiler: 25
Eminent Member

pc üzerinde linux yazılımı bindirilmiş bir firewall türü. bunu geçmişte labris firmasıda yapmıştı. Gelecek linux türkiyenin ilk türkçe linux gelişrime bildiğim kadarıyla. şuana kadar firma ile ilgili olumsuz bir bilgi almadım. ancak pc bazlı sistemler gürültü, güç tüketimi ve yer kalama konusunda sıkıntılar yaşabilmekte. bildiğiniz bilgisayar üzeçrine ipcop, squid, dunsguardian linux yazılımlarını yapıandırarak sizde bu şekilde bir cihaz oluşturabilirsiniz.

eğer çok fazla bilginiz yoksa endianfirewall ı tavsye ederim. kurulum, yapılandırma, kullanım çok kolay. türkçe arayüz desteği mevcut. www.endianturk.org sitesinde forum ve türkçe kurulum ve yapılandırma videoları mevcut. 

eğer linux bilginiz daha iyi ise ipcop kullanabilirsiniz. eklentilerinide yapılandırarak harika bir sistem kurmanız mümkün. bahsetmiş olduğunuz sistemde muhtemelen ipcop  kullanıyordur. ipcop için www.ipcop-tr.com sitesi türkçe kurulum, yapılandırma videoları içeriyor.

kolay gelsin  

Gönderildi : 02/10/2008 12:02

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Eğer Linux tabanlı Firewall kurabilecek bilgisi varsa bence müdahele de sorun olmaz. Ancak şirketin devamlılığı için alınacak kişinin de giden kişi kadar Linux bilmesi gerekir.

ISA sunucularına devamlı dışarından mı destek alıyoruz. Bence bu sadece şehir efsanesidir. ISA üzerinde ne kadar kafa yoruyorsanız Linux üzerinde de ancak o kadar kafa yorasınız( hatta yormazsanız:))

Kolay gele

Linux tabanlı bir çok firewall gayet başarılı güvenlik sağlamaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu kullanabilirlik ve mudahale (yani linux bilgisi ve becerisi) bununla birlikte alım sonrası servis durumu. Düşünün ki ürün arıza yaptı bu durumda hemen yenisini verecekler mi anında mudahale söz konusu mu ?

Ne kadar süre garanti kapsamındadır. Online destekleri varmıdır gibi bir çok sorulması gereken soru var. Ayrıca ürünü almadan önce demo talebinde bulunun.

Gönderildi : 02/10/2008 16:45

Paylaş: