Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux Eğitimi

50 Yazılar
19 Üyeler
0 Likes
1,595 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

merhabalar arkadaşlar

İstanbul Teknik Üniversitesi Linux eğitimine katılan varmı acaba aramızda? Yada İTÜ mezunu olup da kursları bilen bize bilgi verebilicek arkadaşlar varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yaptığım araştırmalara göre çok iyi deniliyor. İTÜ BT altyapısı sanırım tamamen Linux üzerine kuruluymuş (ne kadar doğru bilmiyorum sadece duyum).

Bende Linux eğitimi için İTÜ'yü tercih etmek üzereyim. Sebebi ise bir eğitim kurumu olması, bir araştırma kurumu olması.

Ayrıca yine aynı kurumda Yönetim Bilişim Sistemleri adı altında bir eğitim daha var ona da başvurmak üzereyim.

Teşekkürler iyi çalışmalar

Gönderildi : 01/06/2008 00:47

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Abi Selam   , ITU de bir arkadaş var  ona sorarım bilgi verebilir kendisi  alternatif olarak BTeğitim de Ömer ilk diye bir arkadaş vardı sanırım .  Linux konusunda  iyi olduğu söyleniyordu görüştünmü kurumla?

Sevgiler ..

Gönderildi : 01/06/2008 01:13

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Mümin Hocam Merhaba,

Ben RHCE konusunda araştırma yapmıştım. 2 eğitim kurumu buldum, biri BTegitim di. Orada şu anda bir arkadaşım Red Hat eğitimi alıyor. İstersen bilgi alırım.

Gönderildi : 01/06/2008 01:18

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

arakdaşlar her türlü bilgi için sevinirim. karşılaştırma yapıp en uygun olanı tercih edeceğim. hali vaktinde az biraz uğraşmıştım samba falan kurdum ama ben en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum. uğraşarak da hızlı bir şekilde öğrenilmicek bu linux o yüzden bir eğitim kurumunu istiyorum. en azından düzenli bir şekilde dersleri takip edip öğreniriz.

şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 01/06/2008 01:40

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Aslında Hangi paketi ile ilgilendiginde önemli,Gelecek linux'de bu konuda iddialı.

http://www.gelecek.com.tr

Gönderildi : 01/06/2008 04:40

(@harunsahiner)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhaba,

Tubider e de bakmanızı öneririm orada Emin Can hoca
ders veriyor. Fiziksel bir eğitimdir. Slayttan eğitim yok! birebir
üretim ortamı bilgisini paylaşıyor.

detaylı bilgi için http://www.okulbilisim.com/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=34 .

Kolaylar gelsin

Gönderildi : 02/06/2008 03:52

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

evet tübiderin içeriği güzel görünüyor. tabi içerikten önce anlatan kişinin bu konudaki tecrübesi benim için daha önemli...

Gönderildi : 02/06/2008 12:05

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Selam Mümin;

Benimde içimi okumuşsun mübarek bende düşünüyorum ciddi olarak...

Kesin karar verdiginde gene burda bildirirsin bende bi yandan araştırıyorum ...

Selametle...

Gönderildi : 02/06/2008 14:27

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

selam eser hocam,

eğitimi alıcam o kesin ama hangi kurumda orası belli değil..

1) İstanbul Teknik Üniversitesi (çok istiyorum. taktir ettiğim bir kurum, ayrıca Yönetim Bilişim Sistemleri programına da katılmak istiyorum)

2)BTeğitim (emin değilim)

3)Sabancı Üniversitesi (burası da hoşuma gitti)

4)Perception Training and Consulting (iyi bir kuruma benziyor. tek işleri linux buda artı bir avantaj. eğitimlere katılanların yorumları iyi)

5)Tübider'in Linux Sistem Yöneticisi eğitimi (içerik zengin,gidenler memnun,eğitmen iyi,fiyat 1350 YTL , Tübider üyesi olan işyerleri için 900 YTL)

6)Koç Sistem Linux Eğitimi var bide.

bunlardan birisine karar vericem ve en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum. 3-5 kişi grup halinde gidersek indirim de alırız.

kolay gelsin

Gönderildi : 02/06/2008 15:59

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Selam Mümin Hocam  haftasonu olursa bende katılabilirim  Linux Sistem Yöneticiliği eğitimine bir yerlerden başlamak gerekiyor  oturup bir kurumla konuşmak lazım 

kal sağlıcakla

Gönderildi : 02/06/2008 16:05

(@harunsahiner)
Active Member

Tekrar merhaba,  dediğim gibi Tubider Emin Hocadan dolayı bir adım önde. Emin hocadan kurs anında  birçok üretim ortamı hikayesi ve tecrubesini dinleyebilirsiniz. fiyat uygun ve kurs yeri (mecidiyeköy meydana çok yakın)oldukça müsait.. Bende Emin hocanın öğrencisiyim.. Eğitim içeriğinde görmüş olduğunuz dersler aynen işleniyor ve bukadar detaylı bir eğitim içeriği görmedim açıkçası. Eğer Mcse eğitiminiz varsa linux u çok kolay ve hızlı öğrenebilirsiniz.. şuan eğitim devam etmekte ve haziran sonunda bitiyor isterseniz misafir olarak katılmanızı sağlarım Emin hocaylada tanışma imkanınız olur.haftasonu 14:00 19:00 arası devam ediyor.

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 02/06/2008 18:26

(@esersolmaz)

Harun Bey Merhaba; 

Merhaba Benim için bu misafir yer ayarlarmısınız bu hafta sonu cumartesi gelebilirim

Ortamı görmüş olurum...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/06/2008 19:57

(@harunsahiner)
Active Member

Merhaba Eser Bey,

Cep numaramı özelden size gönderdim. Cumartesi mecidiyeköy meydan a geldiğinizde beni ararsanız yeri tarif ederim. Yakın zaten. Tabi görmenizde fayda var..

görüşmek üzere.. 

Gönderildi : 02/06/2008 20:42

(@esersolmaz)

Merhaba Harun Bey;

Yer zaten basit ben direk gelirim sorun olmaz sadece geldigimde sınıfa ögrenci harici kişileri almıyoruz gibi bir durum olmaması için siz yardımcı olsanız kafi.

İyi günler...

Gönderildi : 02/06/2008 21:02

(@harunsahiner)
Active Member

Tamam sorun yok ozaman gorusmek uzere..

Gönderildi : 02/06/2008 21:20

(@esersolmaz)

Teşekkürler

Gönderildi : 02/06/2008 21:29

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

merhabalar arkadaşlar,

bende katılmak isterdim misafir olarak ancak 7-8 haziran günleri evimi taşıyorum. eser hocam siz gidin bir inceleyin bakalım nasıl uygun mu bişile röğrenebilirmiyiz :))

harun bey size de çok teşekkür ederim. grup indirimi vs de yaparlarsa iyi olur :)) malum askerden yeni geldik işe başlamadık...

teşekkürler sizlerden haber bekliyorum...

bu arada HARUN BEY siz öğrendiklerinizi neden makale haline getirmiyorsunuz :)) ??? hem siz bilgilerinizi pekiştirmiş olursunuz hemde ihtiyacı olanlar bundan istifade ederler ve sizlere minnettar olurlar...

haftasonu görmüş olduğunuz konuyu makale haline getirseniz her hafta bir makale çıkar ve bence çok güzel olur... forumumuza da ayrı bir güzellik katmış olursunuz.

Gönderildi : 02/06/2008 23:09

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Harun Bey Merhaba; 

Merhaba Benim için bu misafir yer ayarlarmısınız bu hafta sonu cumartesi gelebilirim

Ortamı görmüş olurum...

İyi çalışmalar.

Eser Hocam  Harun bey le görüşerek  bu haftasonu  birlikte katılmamız uygun olurmu acaba ? bende gelsem ortamı en önemlisi hocamızı görsem  linux uzun zamandır düşündüğüm bir proje 

Saygılar ..

Gönderildi : 02/06/2008 23:59

(@esersolmaz)

Bana uyar ben bu cumartesi 1 saatte olsa ugramayı düşünüyoum 3-4 arası gibi...

Gönderildi : 03/06/2008 02:51

Sayfa 1 / 3
Paylaş: