Forum

Endian 2.4 kurulumu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian 2.4 kurulumu hk.

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@mehmetokkas)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

ENDİAN 2,4 kurmak istedigimde siyah ekranda uyarı çıkmaktadır. kurulumu yapamıyorum nedendir acaba

"  Kernel panic - not syncing : Attempted to kill the idle task " 

not: aynı makineye endian 2,3 kurdugumda hata vermeden kurulum yapmaktadır. 

Gönderildi : 31/08/2010 12:10

(@vedatsari)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Selam.Ya cd bozuktur yada donanım uyuşmazlığı vardır.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/08/2010 16:43

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hayır zaten sanal pc ye kuruyorum iso dosyasıdır

Gönderildi : 31/08/2010 17:15

(@vedatsari)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Bakın anlatmak istediğim iso olması cdnin bozuk olmadığı anlamına gelmez.Sanal sunucularda dodanım uyuşmazlığından böyle hatalar olabilir hard sunuculardaolduğu gibi.Benze önce o isoyu cd ye yazdırın normal pcde deneyin.Eğer çalışıyorsa sanal sunucunuzun uyuşmazlık problemi ile ilgilenin

Gönderildi : 31/08/2010 17:55

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba endian fw kurulumu yapılırken  sanal pcde  serial portu aktif hale getirip  tekrar kurmayı denermisiniz.Hangi sanallaştırma urununu kullanıyorsunuz. Ayrıca linki inceleyebilirsiniz.

http://bugs.endian.com/view.php?id=2953

Gönderildi : 31/08/2010 18:39

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar iso dosyasını defalarca indirdim belki bozuk indirmişimdir diye kontrol ettim olmadı cd ye yazdım gerçek makinede kurdum aynı sorun devam etti 

• ayrıca sanal pc de serial portu açtım zaten açmazsam kurulum hiç başlama sekmesine bile gelmiyor ve virtual pc kullanıyorum ayrıca oracle box denedim aynı sorun ile karşılaştım 

Gönderildi : 31/08/2010 19:27

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

Selam.2.3 versiyonunu denedinizmi peki.Ondada aynı hatayı veriyormu.iso bozuk olmasa gerçek sunucuda yada pcde çalışması lazım sıkıntı çıkarmadan...

Gönderildi : 01/09/2010 16:06

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba endian fw 2.4 u virtualbox ,virtualpcve, vmware de  kurduk.İndirdigimiz ilk isoda bu uc sanallaştırma programında sizin aldıgınız hatalar ile karşılaştım.Tekrar inidirp kurdugumda ise uc programdada sorun olmadan kuruldu.İndirdigimiz iso linki asagıdaki gibidir.

http://sourceforge.net/projects/efw/files/Development/EFW-2.4-RESPIN/EFW-COMMUNITY-2.4-201005280528-RESPIN.iso/download

Gönderildi : 02/09/2010 06:30

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sizin verdiğiniz linkten tekrar indirdim şimdi tekrar dedim aynı hatayı yine verdi 

başka önerisi olan yokmu acaba? 

Gönderildi : 02/09/2010 16:30

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hiç kimsenin bilgisi yokmu endian 2,4 kurulumu hakkında acba

Gönderildi : 04/09/2010 15:15

(@necipcelepci)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Merhaba, efw 2.4 indirmede sorun var sanırım. ya da sizin vm de yaptığınız ayarlarda bir sorun olmalı. Ben des sürekli vm de çalışıyorum. bir sorunla karşılaşmıyorum.

Gönderildi : 04/09/2010 15:31

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

Muhtemelen kurmaya çalıştığın iso dosyasında ki kernel üzerinde olması gereken bug dosyasını okuyamadığı için böyle bir hata alıyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2010 23:47

(@MustafaKaytazoglu)
Gönderiler: 42
Trusted Member

merhaba

hard disk setup da enhanced olarak ayarlı ise kurulumu yapamazsınız. burada diski normal olarak göstererek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/09/2010 19:32

Paylaş: