Forum

Pfsense Firewall Ar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense Firewall Arkasındaki Pc ler nete çıkamıyor?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@teknikkart)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

selam,
sistemimize pfsense kurduk(test kurulumu),ancak firewall internete çıkıyor arkasındaki pc ler internete çıkamıyor,acaba sorun ne olabilir?yardımcı olurmusunuz.

firewall lan ip 192.168.2.1
wan ip:192.168.1.82 (bu ip internete çıkabilmektedir)
firewall gateway: 192.168.1.1

pc ip :192.168.2.2 gateway i 2.1

bu arada 192.168.1.1 olan ip adresi juniper firewall un iç bacağıdır..
pfSense nin menusundeki 7) Ping Host ile google'a ve internetteki diger sitelere; arka plandaki local pclere ping attigimda sorun yok. lan daki makinelerde sorunsuz sekilde 192.168.2.1'i pinglemekte fakat 4.2.2.2'yi denedigimde cevap yok

kolay gelsin,teşekkürler

Gönderildi : 24/05/2010 18:04

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Pf Sense ilk kurulumunda Temel ayarları (Lan ve Wan) doğru yaptığınız sürece arkasındaki PC'ler nete çıkabilirler. herhangi extra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Proxy, Filitreleme(DansGuardian) vs sonradan yüklenebilen eklentilerdir. Anladığım Kadarı ile test kurulumu yapıyorsunuz. PFSense'in kurulumu öyle fazla uzun süren birşey değil zaten. Çözüm için vakit kaybetmek yerine kurulumu sıfırdan bir daha yapmanızı öneririm. İnternette de kurulum için videolar bulabilirsiniz.

Örneğin bir tanesi.

http://www.cehturkiye.com/index.php/2008/08/13/pfsense-firewall/pfsense-firewall.html

Gönderildi : 26/05/2010 20:14

(@AliZaferEREN)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhabalar. Pfsense 2.0.1 sürümü üzerine web arayüzünden squid kurdum. ayarları nette bulduğum dökümanlar doğrultusunda kurdum. wan1 modeme lan da swiche bağladım. sorun şuki explorer e proxy ayarları yaptığım zaman nete çıkamıyorum. ama herhangi bir proxy girmediğimde nete bağlanabiliyorum. bu durumda proxy sistemin çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Sizce explorer e proxy ayarlarını girdiğim zaman neden çıkmıyor olabilir nete ? 

Gönderildi : 13/03/2012 22:39

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

General Settings altındaki, proxy interface seçeneğinde, hangi seçenek işaretli ?

Gönderildi : 15/03/2012 14:54

Paylaş: