Forum

Smoothwall üze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smoothwall üzerinden ODBC bağlantı hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@SeckinSAHIN)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

smootwall ile ilgili olarak benim bir sorum olacak. farklı iki lokasyon da smoothwall ı kullanıyorum. server a uzak masaüstüyle baglanan bir yapımız var. şube tarafında uzak masaüstü bağlantıları için smoothwall ı yapılandırdım. server tarafında da uzak masaüstü baglantılarımda herhangi bir sorun yok. fakat şube tarafında ODBC üzerinden server dan bazı SQL datalarını almam gerekiyor. bunu niçin ODBC baglantı oluşturdugumda server tarafına baglanamıyorum. Server tarafındaki smoothwall da networking incoming içinde 1433 nolu portu server a yönlendirdim. şube tarafındaki outgoing tarafına da 1433 portlarını açtım. ama hala ODBC üzerinden data alamıyorum. Bağlanmaya çalıştığımda aşağıdaki gibi hata alıyorum

Bağlantı başarısız oldu:

SQL state: '28000'

SQL server hatası: 18456

(Microsoft) SQL server driver (SQL server ) Login failed for user *******

bu konu hakkında  bana yardımcı olabilirmisiniz???

Gönderildi : 26/05/2010 12:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, iki yol önereceğim :

1 - SQL Server Browser servisini açın ve 1434 no' lu portları firewall üzerinde koşturun, yani hem 1433 hem de 1434 açık olsun.

2- SQL Server Configuration Manager içerisinden TCP/IP ve VIA' yı enable edin. Her ikisine de sağ click Properties' ten ilgili IP' yi enable etmeniz lazım, yoksa dışarıdan bağlantı kabul etmez. Ayrıca Sunucu nedir bilmiyorum ama Windows Firewall servisi aktifse serverın kendi firewallu üzerinde de 1433 ve 1434 portlarını açmanız lazım. Yoksa bağlanamazsınız.

Gönderildi : 26/05/2010 16:47

Paylaş: