Bildirimler
Hepsini Temizle

Postfix nedir?  

RSS
 Anonim

Postfix için yeni olduğum için önce nedir ne değildiri araştırdım kulakdan duyma bişeyler öğrendim ama bi sonuca varamadım

CentOS 5.4 te postfix zaten varsayılan olarak geliyo (yum -y install postfix dediğinde zaten bizatihi kuruluyor  ). Ben onu kurdum. buraya kadar sorun yok.

Sorun burda n sonra ne neiş yaparda başlıyor.

Bende coolsender denen program var . Duymuşsunuzdur muhtemelen. Buna elimdeki mail
listeleri giriyorum. Sonra web hostinginte aldığım email ve şifresini
giriyorum (user : mesmerina@cozumpark.com  pass : 123 ) ve o otomotik olarak mailleri gönderiyo.
(tabi benim hostingin DNS lerini kullanarak). bildiğiniz üzere shared hsotinglerde genelde  1 saate 200 mail atma hakkınız var. Buda bizi epey yavaşlatıyor.(zaten sunucunun mail server çok yavaş)

şimdi burada sorucam sorular şu

1-CentOS la gelen bu psotfix veya qmail  veya başka bir uygulamanın başka sunucudaki bir dnse ihtiyacı var mı . Eğer varsa postfixe ne gerek var ?

yani coolsender porgramı dışında kalan tüm işleri postfix yapamaz mı ?(yani ben benim hostingin yaptığı işleri kurduğum centos taki postfix yapamaz mı ) 

2-Postfixde email hesabı açmak için nasıl bir arabirim kullanabilirim. Roundcube gibi uygulamalar bu işi için mi kullanılıyor.

3-postfix konsol bağlantısı nedir nasıl yapılır?

Alıntı
Gönderildi : 12/12/2009 13:28
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Merhabalar;

http://www.belgeler.org/howto/postfix-kurulum.html          link üzerinden detay kurulum ve yapılandırma tarafında bilgi alabilirsiniz

Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2009 16:33
Paylaş: