Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çözüm İstiyorummm Türkçe Karekter sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
365 Görüntüleme
(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

20 gb bir veri + resim var bu verilerde gif, jpeg, psd yani vb.

Ubuntu 9.4 kullanıyorum masaüstü kurulu değil işlemlerimi Webmin veya SSH üzerinden gerçekleştiriyorum...

SSH üzerinden ubuntu ya verileri atarken türkçe karekterleri alt çizgi (_) olarak görüyor ne yapmam lazım 

ÖRNEK : ördek olacağına                  _rdek   

güvercin olacağına              g_vercin  oluyor sorun bu

ÇOKKKKK ÖNEMLİ BENİM İÇİN 

Gönderildi : 17/11/2009 18:44

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

slm.öncelikle şunu bildireyim.çözüm istiyorum gibi bir başlık açarsan kimse yardımcı olacağını sanmıyorum.mesajını gören ve yardım isteyen yazar zaten.hoş bir başlık olmamış bence.neyse ben yardımcı olmaya çalışayım ama bir daha bu şekilde soru sorarsan açıkcası ben cevaplamam.

ssh ile bilgisayara bağlandıktan sonra

sudo set-language-env -E

sudo dpkg-reconfigure console-setup

burdan turkey ve turkish i seç problemin çözülür.

Gönderildi : 17/11/2009 19:25

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cinlop aşağıdaki Mesajı 11-17-2009 16:25’a yazdı.

slm.öncelikle şunu bildireyim.çözüm istiyorum gibi bir başlık açarsan kimse yardımcı olacağını sanmıyorum.mesajını gören ve yardım isteyen yazar zaten.hoş bir başlık olmamış bence.neyse ben yardımcı olmaya çalışayım ama bir daha bu şekilde soru sorarsan açıkcası ben cevaplamam.

eyvallah bir daha böyle bir şey yazmamaya çalışacağım cevabın için teşekkürler ederim...

normalde yazmam benim için önemli olduğu için yazdım yoksa ilk kez yazdım zaten sizde böyle yapmayın diyorsanız bir daha inş yazmam...

Gönderildi : 17/11/2009 20:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Berkay bey

Kurallarmıza göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz , malum türkiye de forum çok ve bu forumlarda kuralların uygulanması diye bir şey söz konusu olmayınca ve biz uygulama noktasında bu kadar ısrarlı olunca ilk olarak yanlış anlaşılabiliyor ama emin olun gönüllü yaptığımız bu işte bizim için vazgeçemeyeceğimiz tek şey kurallarımızdır ki bunu gören bilen ve saygı duyan herkese kapımız açık . Artık bu noktada bakın biz yöneticilere bile gerek kalmadan forum üzerinde emek veren ve forum kültürü almış değerli üyelerimizde bu noktaya dikkat çekiyor

her ikinizede tekrar teşekkür ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2009 20:47

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan UZUNER aşağıdaki Mesajı 11-17-2009 17:47’a yazdı.

Merhaba Berkay bey

Kurallarmıza göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz , malum türkiye de forum çok ve bu forumlarda kuralların uygulanması diye bir şey söz konusu olmayınca ve biz uygulama noktasında bu kadar ısrarlı olunca ilk olarak yanlış anlaşılabiliyor ama emin olun gönüllü yaptığımız bu işte bizim için vazgeçemeyeceğimiz tek şey kurallarımızdır ki bunu gören bilen ve saygı duyan herkese kapımız açık . Artık bu noktada bakın biz yöneticilere bile gerek kalmadan forum üzerinde emek veren ve forum kültürü almış değerli üyelerimizde bu noktaya dikkat çekiyor

her ikinizede tekrar teşekkür ederiz.

Merhaba Hakan Bey

kesinlikle katılıyorum zaten ben çözüm park a bakış açım diğer forumlara göre çok farklı gerçekten ben bunu burda gördüm net ortamında çok nadir görülen şey, bence şu an yaptığınız iş gerçekten çok güzel daha doğrusu mükemmel  HEPİNİZDEN KAT KAT ALLAH RAZI OLSUN...

ayrıca sizi çok seviyoruz hocam ve bana sizden bir mail geleceğine kendi adıma inanmıyordum görünce çok sevindim SAYIN HAKAN HOCAM

Gönderildi : 17/11/2009 21:10

Paylaş: