Forum

switch bğlantı soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

switch bğlantı sorunu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,896 Görüntüleme
(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1.SSG20 FW'a bağlı 2 adet cisco switchim var. Bunlardan 1ine putty ile bağlantı sağlayabiliyorum fakat web üzerinden giriş yapamıyorum. diğerine putty ile giriş yapıyorum ama hiç bir komut çalışmıyor ayrıca web üzerindende giriş sağlayamıyorum. switchleri resetledim ama bir değişiklik olmadı.

Bu arada switchler L3 olarak yönetim zone una tanımlı. lokal>yonetim içinde bulunan sw1 ve sw2 ye policy yazıyorum fakat yinede erişim sağlayamıyorum. Bu arada Cisco SDM ile bağlanmak istediğimde java blocked hatası veriyor. Nette baktığım çözümlerde bir işe yaramadı. Bunun sebebi ne olabilir?

2. Ayrıca şirkette bulunan kamera sistemine daha önce web arayüzünden bağlanabiliyordum. FW dan yine yazdığım policy işe yaramıyor. policy haricinde yapılması gereken başka birşey var mı ?

3. Şirkette bulunan bazı kullanıcıları web filter a takılmadan internete çıkarmak istiyorum. bunu normalde dchp de rezerve yaptıktan sonra ssg20 de lokal zone da bulunan ilgili kullanıcılar için  adres listesine ekleme yapıyorum. Daha sonra lokal>untrust a ethernet 0/2 ayagına policy yazmama rağmen web filter ı atlamıyor. Burada eksik yaptığım şey nedir ?

Burada verdiği hata dns adres bulunamadı uyarısı alıyorum.

Gönderildi : 03/11/2017 18:42

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

1- Switch marka ve modellerini yazmamışsınız, bu bilgi olmadan size yardımcı olamayız. Aktif network cihazlarına console bağlantısı yapamıyorsanız, ilgili ürünün console bağlantı parametrelerine uygun olmadığınızı gösterir.  Yada Switch'te donanımsal bir sorun olabilir.

2- Java Block hatası için ilgili url adres/ip i denetim masasından java ya girerek buradaki security tabında tanımlayarak girebilirsiniz, browser hatası alıyorsunuz.

3- yazdığınız kuralı üst sıralara taşıyın, tanımlarınız aktif olacaktır.

kolay gelsin,

yB

Gönderildi : 05/11/2017 01:03

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Merhaba,

1.SSG20 FW'a bağlı 2 adet cisco switchim var. Bunlardan 1ine putty ile bağlantı sağlayabiliyorum fakat web üzerinden giriş yapamıyorum. diğerine putty ile giriş yapıyorum ama hiç bir komut çalışmıyor ayrıca web üzerindende giriş sağlayamıyorum. switchleri resetledim ama bir değişiklik olmadı.

Bu arada switchler L3 olarak yönetim zone una tanımlı. lokal>yonetim içinde bulunan sw1 ve sw2 ye policy yazıyorum fakat yinede erişim sağlayamıyorum. Bu arada Cisco SDM ile bağlanmak istediğimde java blocked hatası veriyor. Nette baktığım çözümlerde bir işe yaramadı. Bunun sebebi ne olabilir?

2. Ayrıca şirkette bulunan kamera sistemine daha önce web arayüzünden bağlanabiliyordum. FW dan yine yazdığım policy işe yaramıyor. policy haricinde yapılması gereken başka birşey var mı ?

3. Şirkette bulunan bazı kullanıcıları web filter a takılmadan internete çıkarmak istiyorum. bunu normalde dchp de rezerve yaptıktan sonra ssg20 de lokal zone da bulunan ilgili kullanıcılar için  adres listesine ekleme yapıyorum. Daha sonra lokal>untrust a ethernet 0/2 ayagına policy yazmama rağmen web filter ı atlamıyor. Burada eksik yaptığım şey nedir ?

Burada verdiği hata dns adres bulunamadı uyarısı alıyorum.

Merhaba\

Switchlerin modellerini yazarmisiniz ?

Gönderildi : 05/11/2017 21:26

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Pardon switchlerin modeli 2960S,

Switch bağlantısı sağlayabiliyorum aslında ekteki gibi bir uyarı veriyor.

IP adreslerini java security tabına ekledim yine olmadı.

juniperda kuralları yukarı taşıdım fakat değişen birşey olmadı.

Gönderildi : 06/11/2017 12:59

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

" enable " komutu ile modu değiştirmeniz  gerekli configurasyon yapmak için de  enable  moduna geçtikten sonra  configure terminal ile  config  moduna  geçmeniz gerekli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 06/11/2017 14:50

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet şimdi oldu teşekkürler. peki SDM bağlantısı için ne yapmama gerekiyor ?

Gönderildi : 06/11/2017 15:01

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

evet şimdi oldu teşekkürler. peki SDM bağlantısı için ne yapmama gerekiyor ?

SDM yerine Cisco  Configuration Professional kullanın.

Gönderildi : 06/11/2017 15:04

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam dediğiniz uygulama ile bağlantı sağladım fakat takılıyor. ios güncellemesi ile düzelir mi?  Ya da ne yapmam gerekir ? Buradaki amacım switch te bulunan 3 tane AP'in IP bilgisini öğrenmek istiyorum. AP markası da cisco fakat tam modelini bilmiyorum. ağdaki cisco cihazları aratabileceğim bir tool varmıdır ?

Gönderildi : 06/11/2017 17:02

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Ağı zenmap ile veya Kali içindeki netdiscover ile bir tarayın bakalım bulabilecek misiniz?

Gönderildi : 06/11/2017 18:42

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam şimdi Cisconun active advisor programı ile taratıyorum fakat birşey bulamadı. Sanırım AP ler farklı subnetler de olduğu için bulamıyor.  Sizin söyledikleriniz ile şimdi tekrar deneyeceğim. teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/11/2017 18:51

Paylaş: