Forum

netscreen 5gt secon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

netscreen 5gt secondary vip

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@distorsion)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, vip kullanarak bir statik ip den yönlendirme yaptım,

2. statik ip kullanarak başka vip tanımlamak istiyorum ancak 5gt de untrust a secondary ip tanımı yapamadım, yardımcı olurmusunuz? 

Gönderildi : 26/07/2008 02:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

untrust ınterface ıne 2. ip yi tanımlamanıza  gerek yok ılgılı ınterface edıt dedıgınızde  acılan menu den vip i tıkladıgınızda orada 2 adet secenek vardır tam ezberımde  degıl ama 1.si ınterface ıle  aynı ip adresı 2. secenek de ıse  farklı bır ip adresı yazmanıza  ızın verıyor soylekı  farzedelım bır ip blogunuz var 85.85.85.0/29 dıye ve 85.85.85.1 ip si de untrust  ınterface ı  kullanıyor 85.85.85.1 ip adresınden vip kullanacagınız zaman ip yazmanıza  gerek yok sadece ınterface ip si ile  yanı ip den vip yapma  kutucugunu ısaretlemenız yeterlı ama 85.85.85.2 ip adresınden vip yapacak isenız oradakı ip adress tab ına 85.85.85.2 yı yazmanız  yeterlı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2008 05:22

(@distorsion)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkğr ederim, ip yi değiştirmeme izin vermiyor malesef. 

Gönderildi : 26/07/2008 12:47

(@Anonim)

Merhaba ;

http://kb.juniper.net/CUSTOMERSERVICE/index?page=kbdetail&article_id=KB4216

screenshot un oldugu bolumde degıstıremezsın ama o bolume gelmek ıcın tıkladıgın sayfada yeni VIP adresı belırtebilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2008 13:35

(@distorsion)
Active Member
Konu başlatıcı

Şimdi şöyle bir problem var, new vip tanımlamadan önce; 

farklı bir ip ile vip tanımlayıp sonradan same as untrust a izin vermedi sanırım 5gt lerde bir kısıtlama var 🙁 

Gönderildi : 26/07/2008 13:47

(@Anonim)

Merhaba ;

Hatırladığım kadarı ile  interface ip niz ile  aynı  ip nize vip tanımı  yaparken same as untrust u secmeyıp  manual  olarak yazarsanız daha sonradan yenı vip tanımında  sorun cıkartabılıyordu elımde netscreen olmadıgı ıcın screenshot gonderemıyorum ama  eger  dılersen command line  komutlarını gonderebılırım

Teşekkürler

Şimdi şöyle bir problem var, new vip tanımlamadan önce; 

farklı bir ip ile vip tanımlayıp sonradan same as untrust a izin vermedi sanırım 5gt lerde bir kısıtlama var 🙁 

Gönderildi : 27/07/2008 04:38

Paylaş: