Forum

Jüniperi reset...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Jüniperi resetledim ancak arayüze erişilmiyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli üstadlar.

Jüniper ssg20 modeli cihazım aniden kitlendi. Ben de cihazı arkasındaki küçük pimden resetledim. Ancak şimdi cihaza bir türlü erişemiyorum. Cihazın default ip adresini yazıyorum olmuyor.Cihazı direk bilgisayar ile kendisine bağladım. Yine erişemiyorum. Teşekkür ederim

Gönderildi : 19/10/2009 01:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Sukru,

UTM cihazlarla birlikte genellikle konsol kablosu gelir. Eğer arayüze erişemiyorsanız Hyperterminal üzerinden konsol kablosunu kullanarak iletişime geçmeye çalışın eğer bu şekilde cihaza erişebiliyorsanız gerekli düzenlemeleri bu şekilde yapabilirsiniz. Eğer bu şekilde de erişmiyorsanız muhtemelen cihazınızla ilgili problem vardır.

Gönderildi : 19/10/2009 05:26

(@SuatCelik)
Gönderiler: 2
New Member

Rafet Bey in dedigi gibi Konsol kablosundan cihaza baglanıp bakmak lazım, reset butonundan factory defaulta çekerken tek basmayla olmuyordu,

HARD RESET:

iki asamali:

1.kez ,Basar basmaz power ve status isiklari truncu olur , status isigi yesil oluncaya kadar basmaya devam edilir(yaklasik 6-7 sn)

1-2 sn basma birakilir,isiklar yesil olur olmaz..

2.kez power ve status isiklari tekrar truncu olacak kadar basili tutulur.(yaklasik 3-4 sn), sonra birakilir.

Dogru Reset:

login: Configuration Erasure Process has been initiated.
Waiting for 2nd confirmation.
2nd push has been confirmed.
Configuration Erase sequence accepted, unit reset.

Hatali Reset:

login: Configuration Erasure Process has been initiated.
Waiting for 2nd confirmation.
Configuration Erasure Process aborted.
------------------------------------------------------------------
SOFT RESET:1

Konsol Kablosu ile direkt cihaza baglanilir ve login/password olrak cihazin seri numarasi girilir.
login: cihazın-serinumarası
password: cihazın-serinumarası
!!! Lost Password Reset !!! You have initiated a command to reset the device to factory defaults, clearing all current configuration and settings. Would you like to continue?  y/[n] y

!! Reconfirm Lost Password Reset !! If you continue, the entire configuration of the device will be erased. In addition, a permanent counter will be incremented to signify that this device has been reset. This is your last chance to cancel this command. If you proceed, the device will return to factory default configuration, which is: System IP: 192.168.1.1; username: netscreen, password: netscreen. Would you like to continue?  y/[n] y
In reset ...

SOFT RESET:2

login: netscreen
password:
ssg5-serial-> unset all
Erase all system config, are you sure y/[n] ? y
ssg5-serial-> reset
Configuration modified, save? [y]/n y
Save System Configuration  ...
Done
System reset, are you sure? y/[n] y
In reset ...

Gönderildi : 19/10/2009 11:41

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

Merhaba değerli üstadlar.

Jüniper ssg20 modeli cihazım aniden kitlendi. Ben de cihazı arkasındaki küçük pimden resetledim. Ancak şimdi cihaza bir türlü erişemiyorum. Cihazın default ip adresini yazıyorum olmuyor.Cihazı direk bilgisayar ile kendisine bağladım. Yine erişemiyorum. Teşekkür ederim

arkadaşlar gerekenleri yazmış, fakat ek not olarak cihazın firmware'i corrupt olmuş olabilir. Genelde elektrik kesintilerinde nadirde olsa gidebiliyor. Firmware için yine terminal kullanarak console'dan bağlan.. cihaz açılırken Press hit key to loader çıkıcak orada herhangi bir tuşa basarsan sana açarken adım adım firmware'i upload etmek istediğin yeri sorucak, ftp veya usb'den kolaylıkla bu işi çözersin.

Gönderildi : 19/10/2009 12:13

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Saolun. Teşekkür ederim öncelikle dedilklerinizi yaptım reset işe yaradı. Cihaza ulaştım. Ancak bu sefer de kayıtlı cfg yedeğini atamıyorum 1 saat bekledim ancak yüklemiyor cfg dosyasını. Neden acaba? Bu cihaz iyiden iyiye bıktırdı.

Cfg dosyası nasıl yüklenecek. Update kısmından config file kısmına geliyorum gözattan tekrar dosyayı seçip aply diyorum. Yarıya kadar geliyor orada tıkanıp kalıyor.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/10/2009 12:31

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bilgisayarınızla UTM cihaz arasındaki kablo veya antivirüs , firewall ile ilgili bir bağlantı sorunu olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bağlantınızda sürekli sorunlar yaşıyorsunuz. Tabi öncelikle SSG güncel bir firemware ile günlleyerek cihazın stabil olmasını sağlayınız. Daha sonra yönetim arayüzü ile bu işi yapamıyorsanız yine konsol komutlarıyla yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Gönderildi : 19/10/2009 14:13

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese yürekten teşekkürler. Dediğiniz gibi reset komutu iki aşamalı. Ben yanlış reset atmışım.. Dediğiniz şekilde yaptım. Sora 192.168.1.1 den cihaza şak diye ulaştım. Cihazın mangment ip adresini eski ayarlara çektikten sora yeniden başlatıp config dosyasını içine upload ettim. Düzeldi. Daha sora vigor 2800 serisi modemimi biridge moda çektim. Olay çözüldü. Elimde yedek cfg dosyası olmasaydı yanmıştım.

Gerçekten herkese tüm çözüm park ailesine teşekkür ederim. Allah işinizi rasgetirsin. Sistemleriniz hep sağlam kalsın. Valla sizin verdiğiniz fikirlerle ve danışman firmadaki arkadaşım sayesinde çözdüm. Sağolun tekrar

Gönderildi : 19/10/2009 19:31

Paylaş: