Forum

jüniper ssg20 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

jüniper ssg20 antispam modülü nasıl çalışır. Spam yağıyor...

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Yaklaşık 2 ay önce mail sunucumuzu dışardan bir firmadan aldık. Mail sunucumuzu kendi bünyemizde tutmuyoruz. Sürekli spam mailleri gelmekte. Jüniper ile bunların önünü kesebilirmiyiz. Ya da bu konuda başka program filan önerebilirmisiniz. Sil sil bitmiyor.

Ayrıca portlar 587 ve 110 olarak ayarladım. Ancak kısıtlı kullanıcılarda mail gitmiyor gelmiyor. Bu mail trafiğini jüniperden nasıl serbest bırakabilirim. Sorun yaşıyorum. O portlara policy yazdım. Ancak yine sıkıntı var. Gitmiyor mailler. Ya da gelmiyor. Full hepsini açtığım zaman sıkıntı yok. Gidiyor geliyor. 

Jüniper bunu bir yerden kesiyor. Ben buna nasıl izin verdirebilirim. 

teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. 

Gönderildi : 13/10/2009 22:41

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Juniper cihazlarinin ayarlari biraz karisik, tavsiyem juniper icin dokmantasyon ve sitedeki makaleleri okumaniz veya zamaniniz yoksa bu cihazi transparent moda alip yazilimsal cozumlere basvurabilirsiniz.

Gönderildi : 15/10/2009 12:32

(@SuatCelik)
Gönderiler: 2
New Member

Full actıgın policy leri log moda alıp, baglantı esnasında açılan portları izleyebilir ve sadece bu portlara izin vererek deneyebilirsin ...

Gönderildi : 19/10/2009 11:34

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim de pek anlayamadım. Biraz daha konuyu açabilirmisin. Zaten loglamalar açık. Ayrıca policylerde de logging açık. Ancak. jüniper bu spam bu değil demiyorki. Enable antispam diyorsun benim cihazda(ssg20) o kadar. Yani orda bir de manuel balck list oluşturuyorsun. Ona da gelen maillerin ismini giriyorum ama çalışmıyor. Yani pek işe yaramıyor jüniperin antispam özelliği. yağmur gibi spam yağıyor. Kişisel programlar kuruyorum. Spam listesi olarak yine o mailler görünüyor. Ben diyorum ki o spam mailleri hiç düşmesin benim mail kutuma. Ben görmeyeyim o mailleri.

Bir de lotus serverimiz var istanbula bağlı ona binde bir spam maili gelir. Başka hiç spam maili gelmez. Outlook da o şekilde çalışsın istiyorum.

Gönderildi : 19/10/2009 19:37

(@seyitozgur)
Gönderiler: 219
Estimable Member

Juniper üzerinden anti-spam modülünde bir anti-spam engine yoktur.. sadece smtp (için) pop3 u desteklemez. RBL listesine bakar orada blacklistte girmiş IP'leri (IP base) bloklar. White list black list yazarsın.. Sana gelen spamlerin Juniper Anti-spam modülü ile %10-20'sini ancak çözebilirsin..

Gönderildi : 19/10/2009 21:13

(@sukrukavurmaci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim saol

Gönderildi : 21/10/2009 15:56

(@Habibcelik)
Gönderiler: 3
New Member

Trend Micro İnterscan Viruswall yazılımı ile pop3 ve smtp  üzerinden gelen butun spamları engelleyebilirsin.

Eğer hala konu ile ilgili şikayetin devam ediyorsa ayrıntılı olarak nasıl kuracağını ve client tarafında hangi ayarlar yapacağını yazabilirim.

Gönderildi : 06/01/2010 18:37

(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member

Yukarıda belirtildiği gibi junip add on ları sağlıklı çalışmaz. Ürün fw olarak dizayn edilmiş. Bu konuda symantec apliance bir ürün yada trendmicro imss yada imsva kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 18/01/2010 01:44

Paylaş: