Forum

Kaspersky AV Mail i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Kaspersky AV Mail ile Gelen Dosyaların Uzantısını Değiştiriyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
1,067 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1625
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Office365 Kullanan, maillerini Outlook ile takip eden kullanıcılarda mail ile birlikte gelen dosyaların uzantılarının değiştiğini, dosya uzantılarının sonuna  "_" koyulduğunu gözlemledik. Makinalarda Kaspersky Office Security yüklü. Konuyu araştırdığımda sorunun AV kaynaklı olduğunu gördüm. Internet Security üründe de aynı sorun bildirilmiş. Linkte bir yamadan bahsedilmiş ancak yamayı Ben bulamadım.

Çözüm için aşağıdaki link faydalı olacaktır. Linkteki ayar yapıldığında çözüm sağlanıyor.

Microsoft Outlook 2019 and Attachments, all attachments come with a weird extension_, .xls_ [merged] | Kaspersky Community

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 21/12/2020 11:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2020 12:40

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Gönderen: @resulsoydas

Merhaba

Office365 Kullanan, maillerini Outlook ile takip eden kullanıcılarda mail ile birlikte gelen dosyaların uzantılarının değiştiğini, dosya uzantılarının sonuna  "_" koyulduğunu gözlemledik. Makinalarda Kaspersky Office Security yüklü. Konuyu araştırdığımda sorunun AV kaynaklı olduğunu gördüm. Internet Security üründe de aynı sorun bildirilmiş. Linkte bir yamadan bahsedilmiş ancak yamayı Ben bulamadım.

Çözüm için aşağıdaki link faydalı olacaktır. Linkteki ayar yapıldığında çözüm sağlanıyor.

Microsoft Outlook 2019 and Attachments, all attachments come with a weird extension_, .xls_ [merged] | Kaspersky Community

İyi Çalışmalar.

Resul Bey Selamlar; Link çalışmıyor; yenileyebilirmiyiz?

Gönderildi : 01/02/2021 13:36

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet, Sayfa bulunamadı diyor. Zor değil. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlar-e-Posta Antivirusu-Gelişmiş Ayarlar
Ek Filtresi Kısmında "Filtrelemeyi Devre dışı bırak"

seçeneğini işaretleyeceksiniz.

Gönderildi : 01/02/2021 14:49

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu arada yeni versiyonda problem çözülmüş olmalı. Özelden mail adresinizi iletirseniz dokuman hazırlamıştım gönderebilirim.

Gönderildi : 01/02/2021 14:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

Linkin aradaki işaretlerini kaldırarak başlık olarak aratırsanız bir şeyler bulabilirsiniz.

https://community.kaspersky.com/kaspersky-internet-security-13/microsoft-outlook-2019-and-attachments-all-attachments-come-with-a-weird-extension-xls-merged-12816

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/02/2021 14:55

Paylaş: