Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

FDisk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
622 Görüntüleme
(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member
Konu başlatıcı

1. Fdisk Çekmek İçin Bir Adet Sistem Disketine İhtiyacımız var. Ardından İşletim Sistemi Kuracaksak Bir adet te İşletim Sistemine İhtiyacımız Var [ Win - Linux - Imac Vb ]
  2. İlk önce Makinayı Kapatınız. Sistem Disketini Bilgisayara takınız. [ Floppy ]
  3. Bilgisayarınızı Açınız. İşletim Sistemi Cd sini Bilgisayarınıza takınız. Karşınıza yazılar çıkıcak buradan 1 nolu seceneği Seçiniz. Yani Bilgisayarımı Cd rom desteği ile başlatı seçiniz. Bir Kaç Yazı daha yazdıktan sonra Bilgisayar A sürücüsüne Düşecektir.
  4. Burada Hdd ye Fdisk çekmeye Başlıyoruz. İlk once Sürücü a: da iken fdisk komutunu yazınız.
  5. Karşınıza 4 seçenek çıkacaktır. Bundan sonra yapmamız gereken ilk önce hdd yi silicez ve sonra yeniden kurup format çekicez. Karşımıza çıkan 4 seçenekten 3 nolu seçeneği seçiniz. Entere basınız
  6. Gene karşımıza Seçenekler çıkacak buradan da Silme bolumunu yani 3 Nolu seçeneği seçeriz.Enter. Bir kaç kez daha enter.Karşınıza çıkanları okeyleyiniz.
  7. Gene Karşımiza Seçenek Çıkacak Şimdi Burada Hdd ye fdiski attık yeniden kuruyoruz. Karşımıza çıkan seçenekten Kurma seçeneğini yani 1 nolu seçenek. Enter
  8. Gene karşımıza seçenekler çıkacaktır. Buradanda gene 1 Nolu seçeneği seçip entere basıyoruz. Bir kaç defa hiç bir sey yapmadan entere bastıktan sonra sürücü a: ya düşer.
  9. Sürücü a ya düşünce makinaya kesinlikle format atıyoruz Format atmak için hemen Sürücü a da iken format c: yazarız. Ve formatı atarız.Format atma işlemi bitince makinayı kapatınız ve yeniden açınız.
  10. Fdisk İşlemi Bitmiştir. Hangi İşletim Sistemini Kuracaksanız Kurabilirsiniz.

Gönderildi : 10/11/2008 15:52

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Paylaşım için teşekkürler Sinan hocam

Gönderildi : 10/11/2008 16:17

Paylaş: