Forum

Windows Update Stan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Update Standalone Installer “The update is not applicable to your computer” Hatasının Çözümü

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Windows işletim sistemlerinde sizin yapınıza uygun olduğu belirtilen ve desteklenen güncelleme için “The update is not applicable to your computer” hatası alabilirsiniz. Bu güncelleme sizin için önemli olup kuramayabilirsiniz. Bu güncellemeyi aktif etmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki işlemler geçenlerde Windows 8 işletim sistemimde Cpu kullanımını %100’e çıkaran durumda çok işime yaradı rahat bir nefes aldırdı.

1

Bu hatadan sonra gerekli güncellemeyi download edin. C: dizini altında 8preview isminde bir klasör oluşturun. İndirdiğiniz güncelleme paketinin adını da preview olarak değiştirin.

2

Sonrasında CMD aracında aşağıdaki komutları çalıştırın.

Expand –F:* c:\preview.msu C:\8preview\

Bu işlem sonrasında previwe.msu paketimizin içeriği 8preview klasörüne extrack edilecektir.

DISM.exe /Online /Add-Package /PackagePath:c:\8preview\Windows8-RT-KB2849636-x64.cab

Yukarıdaki komut ile güncellememizi yükleyelim. Artık rahat bir nefes alabiliriz. Tabi ki pat kısmında yer alan cab dosyanızın adını kendi güncelleme dosyanıza göre revize etmelisiniz.3

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/12/2014 12:56

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Eline sağlık hocam

Gönderildi : 26/12/2014 22:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eline sağlık Rıza makale tadında olmuş.

Gönderildi : 29/12/2014 18:16

Paylaş: