Forum

Dhcp Loglarını Powe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dhcp Loglarını Powershell ile Export Etmek ve Yasal İmzalama

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,310 Görüntüleme
(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıdaki script ile dhcp loglarını export edebilmekte ve kendinize mail attırabilmektesiniz. Yapmanız gereken bu kodları .ps1 şekliden powershell script haline getirin. Task scheduler ile hergün belli saatte çalışmasını sağlayın.

#Powershell ile Dhcp Loglarını Export Etmek
#Uğur Demir
$Date = (Get-Date -format “MM-dd-yyyy_hh-mm-ss”)
netsh dhcp server scope 192.168.0.0 show clients >d:\Logs\TIB5651_dhcplog-$Date.txt
$smtp = New-Object Net.Mail.SmtpClient(“mail.ugurdemir.net”)
$smtp.Send(“gonder@ugurdemir.net”,”geldi@ugurdemir.net”,”5651 Dhcp Logları”,”5651 kanunu gereği dhcp logları iplog imzalayıcı programı ile imzalanmak üzere export edilmiştir. Uğur Demir”)

5651loglama

Akabinde TİB’in sayfasından indirdiğiniz İp Log İmzalayıcı programının ayarlarını dosya eklendiğinde işaretleyip, powershell scriptteki dhcp loglarının export edileceği klasörü seçip ayarları kaydeti tıklayınız.

Gönderildi : 30/12/2014 00:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Teşekkürler Uğur. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/12/2014 01:00

Paylaş: