Forum

Windows 7 için...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 için IE6

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member
Konu başlatıcı

Windows Xp mode normalde üzerine yüklenen programların Windows 7 üzerinde çalışmasını sağlamaktadır, fakat hali hazırda üstünde yüklü olan programları örnek olması açısından IE6 yı bizimle paylaşmamaktadır. Aslında XP Mode sisteminde Windows 7 sistemine linklenen programlar " C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programlar" sekmesi altına kısa yol oluşturulan programlardır. Şu an bu satırları yazdığım IE6 yine XP Mode ile kullanmakta olduğum IE6 versiyonu. Windows XP Mode üzerinde hali hazırda yüklü olan programları kullanmak için sadece "C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programlar" klasörü altına kısa yol oluşturmanız yeterli. Bu şekilde üreteceğiniz birden fazla XpMode clonu ile farklı IE sistemlerini Windows 7 Üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Tabi aynı zamada başka ip ye sahip bir makina olmasından dolayıda network yapısındada testlerde ikinci bir donanıma ihtiyacınız kalmayacaktır. Bir özellikte normalde bu kısma explorer kısa yolu atsanızda yayınlamıyor fakat konsol kısa yollarını yayınlıyor ve burdan explorer exeyi çalıştırma imkanınız var bu şekilde Windows 7 üzerine yüklü olan programları Xp mode içinde çalıştırabiliyorsunuz.

Uploaded with ImageShack.us

* Bu özellik daha önceden yayınlandımı bilmiyorum, ben forumda aradım bulamadım, yayınlandı ise kaldırılsın lütfen.

Gönderildi : 23/06/2010 04:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Teşekkür ederiz.

Gönderildi : 23/06/2010 11:14

Paylaş: