Forum

Data Security - Dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Data Security - Disk Encryption by Bitlocker - Checkpoint - Safeboot - GE - PGP - Utimaco

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Özellikle mobil aygıtlarda çalınmaya karşı güvenlik önlemi olarak kullanılan full disk şifreleme yazılımları güvenlik noktasında bizleri tatmin etmektedir. Ancak bu yazılımları kullanan pek çok firmanın kafasında performans konusunda soru işaretleri yer almaktadır. Bu konuda Checkpoint firmasını bağımsız test sonuçları dikkat çekici .

PassMark Yazılım sonuçları - Performans

DiskMark yazılım sonuçları - Performans

Bu sonuçlara göre CP ilk sırada yer alıyor . Ancak böylesine bir özellik için lisans bedeli ödemek kim ister ? Bitlocker gibi Windows 7 işletim sistemi ile beraber gelen ücretsiz bir yazılım varken bu kadar küçük performans farkı için bence lisans bedeli ödemeye gerek yok .

Son yorum tabiki sizlerin ama benim tercihim zaten parasını ödeyip satın aldığım windows 7 ürünü ile beraber gelen bu ücretsiz özelliği kullanmaktır.

Bitlocker konusunda ÇözümPark Bilişim Portalı üzerinde pek çok makale ve video eğitimleri bulunmaktadır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2010 20:36

Paylaş: