Forum

SQL Server 2005 Bel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2005 Bellek Yönetimi(Yaşadığım Sorunun Çözümü)

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@FiratAKCAY)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yaklaşık 1 ay önce 2 GB olarak çalışan SQL Server'ın bulunduğu HP Server'a 2 GB daha RAM Upgrade'i yapmıştım.Sonuçta Server toplamda 4 GB RAM belleğine sahip olmuştu.Ama upgrade işleminden sonra imalatta Barkod etiketi çıkartmakta kullandığımız sistemde ilk oturum açılınca etiket çıkartırken yaklaşık 5 dakika bekliyor ondan sonra etiket çıkartıyordu.Bu bekleme süresinden sonra sistem de normal etiket alınabiliyordu ama 3 vardiya boyunca
farklı kullanıcılar programa login olduğu için toplamda 20-25 dakika gün boyunca bekleme süresi oluyordu.Ayrıca SQL Server sistemde çok yüksek RAM Kullanıyordu.RAM optimizasyonunu sağlamak için SQL Server management studio'yu açtıktan sonra SQL Server düğümü üzerinde sağ click yapıp properties'e tıklayıp memory sekmesine geldim burada minimum ram kullanımı 0
mb maximum ram 2048 mb olarak gözüküyordu(muhtemelen RAM upgrade'i yapınca SQL Serverdaki bu değerler update olmamış) buradaki değerleri 0 mb-4096 mb olarak değiştirip sqlm server servislerini restart edince imalattaki sistemide yeniden başlatıp etiket programına login olduk ve ilk seferde bekleme olmaksızın etiket çıkardı.Umarım bu tarz problem yaşayan
arkadaşlarımıza yardımcı olur.

Gönderildi : 20/08/2009 17:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkür ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/08/2009 20:38

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Ayrıca aynı bölümden "Minimum server memory" kısmını en az 256 mb olarak ayarlamakta fayda var. Serveri kilitlemeyelim 🙂

Gönderildi : 30/04/2010 22:13

Paylaş: