Forum

HPE OfficeConnect S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HPE OfficeConnect Switch 1820 48G J9981A Sfp açma

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar

HPE OfficeConnect Switch 1820 48G J9981A Switchim var bu switch de sfp module nu nasıl açabilirim qnap ile sfp bağlamak istiyorum gerekli kabloları aldım ama web arayuzunden yapamadım 

Değerli desteklerinizi rica ederim

Gönderildi : 04/04/2023 16:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

HPE OfficeConnect Switch 1820 48G J9981A, SFP modül yuvalarını etkinleştirmek için web arayüzündeki ayarları yapılandırmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek bu ayarları yapabilirsiniz:

1. Bilgisayarınızı switch'e bağlayın ve bir web tarayıcısı açın.
  2. Switch'e giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Varsayılan olarak kullanıcı adı "admin" ve şifre "admin"dir.
  3. Web arayüzündeki menüden "System" (Sistem) öğesini seçin ve ardından "SNMP & Port" (SNMP ve Port) seçeneğini seçin.
  4. "Port" sekmesine tıklayın ve ardından SFP modül yuvalarını etkinleştirmek için "SFP Port Setup" (SFP Portu Ayarları) bölümüne gidin.
  5. SFP yuvalarının hangilerini etkinleştirmek istediğinizi seçin ve ardından "Enable" (Etkinleştir) seçeneğini seçin.
  6. Ayarları kaydetmek için "Apply" (Uygula) düğmesine tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, SFP modülleri ile QNAP cihazınızı switch'e bağlayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/04/2023 17:54

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Sevgili Hakan Hocam 

cevap için teşekkür ederim fakat dediğiniz gibi bir menü bulunmamakta ben tek tek içlerine girip baktım fakat göremedim ek olarak görüntü paylaşıyorum

Ekran görüntüsü 2023 04 04 225341

Gönderildi : 04/04/2023 22:55

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Gönderen: @selimhangurbuzz

@hakanuzuner Sevgili Hakan Hocam 

cevap için teşekkür ederim fakat dediğiniz gibi bir menü bulunmamakta ben tek tek içlerine girip baktım fakat göremedim ek olarak görüntü paylaşıyorum

Ekran görüntüsü 2023 04 04 225341

Switching altında Port Configuration olması lazım. orada fiber portu seçip ayarlarını yapabilirsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 05/04/2023 13:51

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@erdogantemur cevap için teşekkürler Erdoğan bey 

maalesef bulamadım ek olarak paylaşıyorum

hp2
hp1

Gönderildi : 05/04/2023 14:47

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Satın aldığınız SFP 'niz uyumsuz olabilir mi? SFP'yi taktıktan hemen sonra Log'ları kontrol edin.

Gönderildi : 05/04/2023 15:39

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas uyumlu olduğunda diğer portlar gibi otomatik olarak yeşil ışık mı yanar doğrumu anlıyorum

Gönderildi : 05/04/2023 16:15

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas birde Resul hocam HPE OfficeConnect Switch 1820 48G J9981A uyumlu sfp listesini bulamadım sizde varsa bana link iletebilirmisiniz 

Gönderildi : 05/04/2023 16:19

(@resulsoydas)
Noble Member

Link olduğunda yeşil yanar. SFP'niz HP marka değil ise muhtemelen uyum sorunu yaşıyorsunuz. Log'ları incelemediniz mi? Orada uyumsuz SFP takıldı diye yazıyor olması lazım.

1920 Sw'de deneyimledim. HP Marka SFP alınca çalışmıştı. Hazırda uyumlu ürün listesi maalesef yok. Nette aramanız gerekecek.

Şu iki kodlu ürüne bakın. J4858D , J4859D

Multi mode, Single Mode a göre ürün seçiminizi yapın.

Gönderildi : 05/04/2023 16:32

(@resulsoydas)
Noble Member

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas Resul bey çok teşekkürler ;
henüz ofise gidemedim loglara bakamadım ,doğru diyorsunuz aldıklarım da yazmıyor hp ile uyumlu olduğu .multimod ile single mod arasında ne fark var ona göre tekrardan alacağım.

Gönderildi : 05/04/2023 17:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Fiber portu açmaktaki kastınız nedir? Aynı cihazdan kullanıyorum ve fiber olarak bağlamak için extra bir ayar yapmadım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2023 13:23

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@www-rizasahan-com Merhaba Rıza hocam qnap sunucu kurduk bağlantıyı sfp üzerinden yapmak istiyorum, biraz araştırdım sfp 1g ye kadar destekliyormuş bu switch .Firewall üzerinden çözmeye çalışıyorum firewall üzerinde sfp portu var 10 g desteği var yazıyor sitesinde draytek2960 cihazım onunla çözebilirsem çok iyi olacak

Gönderildi : 08/04/2023 11:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Özellik listesini iyi kontrol edin fw da o SFP muhtemelen WAN içindir öyle ise şayet LAN switching yapmaz. 
Sw'lerde 10G sfp desteği olanı baştan planlayarak alınması gerekli.
NAS için ihtiyaç 10G değilse bile o sw üzerinden 802.3ad yapabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2023 13:55

Paylaş: