Forum

ARUBA APEX0374 Axes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ARUBA APEX0374 Axess Point Kurulumu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
537 Görüntüleme
(@buraktomaruto)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Elimde 1 takım apex0374 model numaralı ap ler mevcut. Ben bu ap leri basit mantıkla birbiriyle konuşsun istiyorum. Data olmayan bir yerde kullanacağım için sadece haberleşmesi, veriyi aktarması yeterli. Fakat kurulumu hakkında en ufak bir fikrim yok herhangi bir makaleyede ulaşamadım. Rica etsem bana kurulum yapmam için yardımcı olur musunuz ?

Gönderildi : 20/02/2023 11:58

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

https://www.arubanetworks.com/techdocs/hardware/aps/ap370/ig/AP-370_Install_Guide_EN.pdf

bu temel olarak işinizi görecektir.

Gönderildi : 20/02/2023 12:23

(@buraktomaruto)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @aytacarslan

https://www.arubanetworks.com/techdocs/hardware/aps/ap370/ig/AP-370_Install_Guide_EN.pdf

bu temel olarak işinizi görecektir.

Hocam donanım kurulumu olarak problemim yok. Benim cihazları birbiriyle konuşturmam gerekiyor. Normalde aruba ap lerde wifi kanalı üzerinden bağlanılıyor fakat bunda öyle birşey göremedim. Putty üzerinden mi ilerlemek gerekiyor? Gerekiyorsa adımlar nelerdir ?

Gönderildi : 20/02/2023 12:28

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

iki lokasyonu wifi ile bağlayacaksınız anladığım kadarıyla a lokasyonundaki ap den b lokasyonundaki ap ye bağlanacaksınız değil mi? Eğer öğleyse çalışma modları arasında bunu görmedim.

Gönderildi : 20/02/2023 12:50

(@buraktomaruto)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @aytacarslan

iki lokasyonu wifi ile bağlayacaksınız anladığım kadarıyla a lokasyonundaki ap den b lokasyonundaki ap ye bağlanacaksınız değil mi? Eğer öğleyse çalışma modları arasında bunu görmedim.

Aynen öyle. 200m uzaklık düşünün. Data olmadan lokasyonlar arası switch koyarak kablosuz olarak haberleşme sağlamak istiyorum.

Gönderildi : 20/02/2023 12:59

(@buraktomaruto)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Micro USB ile putty üzerinden ap ye bağlantı sağlamaya çalışıyorum. Kullanıcı adı ve şifre giriyorum. Warning: CLI module is running in a degraded state. Configuration, write memory, and support command are disabled; please debug with caution uyarı ile karşılaşıyorum. CLİ bozulmuş durumda yazıyor. Bunun hakkında bilgisi olan var mı ?

Bu ileti 1 yıl önce Burak KIRILAR tarafından düzenlendi

Gönderildi : 20/02/2023 13:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Önce factory reset deneyin ve usb kablonuz düzgün driverlı çalışan kaliteli bir kablo değilse hatalar alabilirsiniz.

https://csrc.nist.gov/CSRC/media/projects/cryptographic-module-validation-program/documents/security-policies/140sp4067.pdf

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2023 12:58

Paylaş: