Forum

Hp switch konfigüra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hp switch konfigürasyonu hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
3,007 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkeze iyi günler iyi çalışmalar dilerim.

çalıştığım Firmadan Hp A5xxx serisi ve aruba 25xx serisi switchler kullanılmakta daha önce Cisco kullandığım için bu iki model serisi biraz farklı geldi. forumda biraz dolaşıp örnek CLI komutları buldum ama detaylı ve kapsamlı olarak bir döküman yada önerebileceğini konfigürasyonlar var mıdır ? birde hp nin Packet tracer gibi bir yazılımı varmı ? topoloji değişimi yapmadan önce açıkçası biraz bu tarz uygulama var ise test etmek istiyorum.

saygılarımla.

Gönderildi : 27/08/2021 08:31
Konu Etiketleri

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Merhaba,

HP'nin böyle bir yazılımı yok diye biliyorum. Komutlara gelince daha önce forumda böyle bir konu paylaşılmıştı. https://www.cozumpark.com/community/ipucu/305325/

Gönderildi : 27/08/2021 09:49

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim seriler arası bile cli komutlarının farklarını gördüm açıkçası 25xx serisi biraz daha standart iken a5xxx serisinin komutları biraz farklı görünmekte.

Gönderildi : 27/08/2021 10:52

(@mehmetkocakaya)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Gönderen: @berkayguzelbeyoglu

teşekkür ederim seriler arası bile cli komutlarının farklarını gördüm açıkçası 25xx serisi biraz daha standart iken a5xxx serisinin komutları biraz farklı görünmekte.

Hocam bu farklı komut seti konusunda herhangi bir tavsiyeniz var mı. Bende de Aruba 6100 ler  2530 lar ve 5406 lar var. Farklı komut seti can sıkıyor 🙁

Gönderildi : 20/07/2022 16:56

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@mehmetkocakaya belirttiğiniz 3 seri de bir birinden farklı os’lara sahip yanlış hatırlamıyorsam 61xx Cx ,25xx serisini anımsayamadım, 5xxx serisinde comware işletim sistemi var. Açıkçası bu konuda her ürüne ait kendi sitelerinde klavuzları mevcut misalen 25xx serisinde SSH yapılandırması ile 5xxx serisinde farklı komutlar. Network simülatör eveng benzeri yazılımlar ile test ortamı kurup deneyip daha sonra canlı swlerde uygulamak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 20/07/2022 17:07

Paylaş: