Forum

HP 1920S-24G JL381A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP 1920S-24G JL381A kurulumu

10 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,081 Görüntüleme
(@eminozcan)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba konuya hakim değil genel olarak bilgilendirirmisiniz , metro internetimiz var telekom fiberden huawei ordan tplink switch sorunsuz çalışan bir sistemimiz var 1 km ileriye telekom rica ettik fiber kablo çekti sonlandırdı , hp 1920s de anladığım kadarı ile tplink internet alacağız hp sfp portundan telekom sonlardırmasına ileri uçdan da sfp ile switch alıp bakır ile dağıtma burda kullanacağım 2 adet hp 1920s yapılandırma yapıyormuyuz basit mi ,birçok video izledim yardımcı olurmusunuz.

Untitled 2

WhatsApp Image 2020 03 21 at 08.49.34

Gönderildi : 21/03/2020 08:47

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @EminOZCAN

Sorunuz  çok  karışık açıkçası  okuduklarımdan pek  bir  şey  anlayamadım . Anladığım şu Tlekomdan  aldıgınız  internet hattınız  1 km  mesafedeki başka  bir  lokasyona  Merkez  lokasyondan Fiber  kablo  çektirdiniz. 2  adet  1920 (  1  tanesi  merkez de   1  tanesi diğer  lokasyonda konumlandırılacak ) Merkez ve  diğer  lokasyondan  aynı interneti mi  kullanacaksınız ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 21/03/2020 23:15

(@eminozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan Cumhur bey senaryo aynen dediğiniz gibi yönetilebilir switchler de istenilen birşey yok şimdilik interneti diğer lokasyona götürmek, switchlerde yapılandırma oluyor mu 

Gönderildi : 22/03/2020 11:21

(@cumhuraltan)
Üye

Gönderen: @EminOZCAN

@cumhuraltan Cumhur bey senaryo aynen dediğiniz gibi yönetilebilir switchler de istenilen birşey yok şimdilik interneti diğer lokasyona götürmek, switchlerde yapılandırma oluyor mu 

Selamlar @EminOZCAN

Vlan  vb   bir  yapılandırma  yapamayacak iseniz Switchler  arasında  fiziksel  bağlantıları yapmanız  yeterli  olacaktır.

Bu yapıya  geçerken  Tp link  switch  boşa  çıkacak  gibi  anlıyorum. Fotografta  gördüğüm kadarıyla da  1  adet Sophos Firewall Cihazınız  bulunuyor.

Sophos dan  Tp link e  taktığınız  network  kablosunu Tplink  yerine  1920 Switch e  takacaksınız  ve  wplink  üzerindeki  network  kablolarını da  merkezdeki 1920  switch üzerine  alacaksınız.

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 22/03/2020 18:59

(@eminozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan cumhur bey tplink sökmeyi düşünmüyordum ama sökebilirim, sophos dan hp 1920 mevcut kabloları bağlayıp sfp telekomun mavi panele gireceğim anladığım kadarı ile karşı tarafda da telekom mavi paneli sfp den hp 1920 sfp gireceğim internet gelmiş olacak dediğim gibi hp 1920 yönetmiyeceğiz internet gelsin yeterli şimdilik ilginiz için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/03/2020 23:16

(@cumhuraltan)
Üye

Selamlar @EminOZCAN

Telekomun  switch'ine  ( Sophos un hemen altındaki Switch ) dokunmayacaksınız  o  size  internet  sağlıyor. Fiber kablolama  işlemini  yapan  firmanın size  yardımcı olması  lazım. Fiber  işlemlerini  yapan firma  size  1  adet  Merkez  lokasyonda  1  adet  şube  lokasyonunda  Fiber  bağlantı  verecek  bunlardan  1  tanesini  Merkez 1920 fiber   portuna  diğerini de  Şube  1920 Fiber  portuna  takacaksınız.

Gönderildi : 23/03/2020 15:12

(@cumhuraltan)
Üye

Selamlar @EminOZCAN

Telekomun  switch'ine  ( Sophos un hemen altındaki Switch ) dokunmayacaksınız  o  size  internet  sağlıyor. Fiber kablolama  işlemini  yapan  firmanın size  yardımcı olması  lazım. Fiber  işlemlerini  yapan firma  size  1  adet  Merkez  lokasyonda  1  adet  şube  lokasyonunda  Fiber  bağlantı  verecek  bunlardan  1  tanesini  Merkez 1920 fiber   portuna  diğerini de  Şube  1920 Fiber  portuna  takacaksınız.

Gönderildi : 23/03/2020 15:20

(@eminozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan ilginiz için teşekkürler kurum olunca rica ettik telekom kabloyu çekti , switch kısmı sizin dediler ücret ödemedik , fiber tarafını ilkkez yapacağım hp1920 yapılandırma var mı merak ettim yoksa kendimiz yaparız diye kuruluma 1bin tl para istiyorlar , çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/03/2020 16:48

(@cumhuraltan)
Üye

Selamlar @EminOZCAN ,

Fiber  fiziksel bağlantıları ve  sonlandırmaları  tamam ise sadece 1920 switchlere   fiziksel  bağlantıları yapacaksınız. Switchler  üzerinde  bir  configurasyon  yapmanız  gerekmiyor.

Gönderildi : 23/03/2020 17:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2020 22:47

Paylaş: