Forum

hp aruba 204-214 ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp aruba 204-214 ve 315 ilişkisi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
991 Görüntüleme
(@mustafakemaldeniz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, hepimize iyi seneler.

hp aruba wireless 204 ve 214 modellerini kullanıyorum, tek bir ssid de hepsini yönetebiliyorum. bu gün 2 adet hp aruba 315 modeli satın aldım, poe adaptörlerini taktım bağlantılarında hiç bir sorun yok, fakat kontroller ekranına bağlandığımda yeni aldıgım 315 wifiyi göremiyorum, varolan controller eski versiyon diyemi 315 i  göremiyorum anlamayamadım. 

Gönderildi : 02/01/2019 17:03

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Controller versiyonunuz nedir, upgrade ederek deneyebilirsiniz. Linkteki compability list te minimum OS serviyelerini görebilirsiniz.

https://community.arubanetworks.com/aruba/attachments/aruba/unified-wired-wireless-access/66666/1/HPE%20Aruba%20AP%20Matrix%20-%20Public.pdf

Gönderildi : 04/01/2019 02:22

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

merhaba arkadaşlar, hepimize iyi seneler.

hp aruba wireless 204 ve 214 modellerini kullanıyorum, tek bir ssid de hepsini yönetebiliyorum. bu gün 2 adet hp aruba 315 modeli satın aldım, poe adaptörlerini taktım bağlantılarında hiç bir sorun yok, fakat kontroller ekranına bağlandığımda yeni aldıgım 315 wifiyi göremiyorum, varolan controller eski versiyon diyemi 315 i  göremiyorum anlamayamadım. 

Merhabalar,

Öncelikle size gelen Access Point modelinin IAP mi ? AP'mi olduğundan emin olunuz.

AP-xxx modeli olduğundan emin olduysanız, ardından Controller- System ayarlarına girip, Controllerınız üzerinde seçtiğiniz modelin support edip etmediğini kontrol etmeniz gerekli.

ilk iki adımdan emin olduktan sonra,fiziksel, dhcp vb.. problemleriniz olmadığından eminseniz, AP üzerindeki firmware ile Controller arasındaki firmware versiyonu arasında, en iki versiyon farklılık var ise, AP profili, Controller üzerine gelmeyecektir.

Gönderildi : 07/01/2019 21:55

(@mustafakemaldeniz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocalarım verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür eederim.

herkese merhaba,

sorun çözüldü;

hp servisindeki arkadaşların daha öncede yaşadıklarını öğrendim, en yakın hp yetkili servise gönderdim, zannediyorum farklı şekilde manuel firmware yaptılar. fakat cihazlar geldiğinde yine çalışmıyordu, sorun aynı şekilde devam ediyordu. sonra cihazların aldıgı ip adresine sınırsız internet çıkışı verdim, sonrasında sorun çözüldü :=))))

acaba, interneti en başından verseydim hp servisine göndermeme gerek kalmayacak mıydı bilemiyorum.

sevgi ve saygılarımla. 

Gönderildi : 10/01/2019 16:00

Paylaş: