Forum

Hp proliant DL380p ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp proliant DL380p gen8

16 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,766 Görüntüleme
(@Ayhankiziloglu)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba sevgili arkadaşlar

bu gün DL380p gen8 server aldım, vmware esxi 5.1 yüklemek istiyorum fakat aşağıdaki hatayı verdi

no network adapters were detected either no network adapters are physically connected to the system or a suitable driver could not be located a third party driver may be require

ensure that there is at least one network adapter physically connected to the system before attempting installation. if the proglem persists concult the vmware knowledge base 

yurt dışında olduğum için çok fazla kaynağa ulaşma şansım yok. yardımcı olursanız çok memnun olurum

Not: swich e takılıdır ve IP alması için network kablomu da taktım

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 09/05/2013 20:22

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Kurarken network ayarlarını yapmamışsınız.Onun yapılandırmasını yapmanız gerekmektedir.Cofiguration Network kısmından Ntwork adaptor kısmına girip IP yi girmeniz gerekmektedir.Yanındaki tikide işaretlemeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 09/05/2013 20:51

(@Ayhankiziloglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

vmware esxi yüklemesini yapamadım ki IP adresi vereyim 

Gönderildi : 09/05/2013 20:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://h18004.www1.hp.com/products/servers/software/vmware/esxi-image.html

adresinden download ettiğiniz esxi ile kurulum yapıyorsunuz değil mi ? 

Gönderildi : 09/05/2013 22:17

(@Ayhankiziloglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yok arkadaşım elimde olan vmware esxi ile yükleme yapmaya çalışıyordum fakat sorun sanırım Hp nin bu modelini desteklemiyor gibi bir şey oldu download ettim inşallah kurarım

Iraktayım her şey çok kısıtlı biraz sıkıntılıyım arkadaşlar

teşekkür ederim yardımlarınız için inşallah olur  

Gönderildi : 09/05/2013 23:35

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member

yok arkadaşım elimde olan vmware esxi ile yükleme yapmaya çalışıyordum fakat sorun sanırım Hp nin bu modelini desteklemiyor gibi bir şey oldu download ettim inşallah kurarım

Iraktayım her şey çok kısıtlı biraz sıkıntılıyım arkadaşlar

teşekkür ederim yardımlarınız için inşallah olur  

Elinizde bulunan esx imajı sunucunuzu desteklemiyordur Vasvi Hocamın verdiği linkte HP ürünleri için customize edilmiş bir dosya Şimdiden kolay gelsin.

Gönderildi : 10/05/2013 00:59

(@Ayhankiziloglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim sayın arkadaşlar

Hocamın vermiş olduğu linkten indirip yüklemeyi başardım

vmware esxi yi kurdum server'a

benim aldigim server hp proliant dl380p gen 8 32 gb.ram 4 tb.sas disk 2 cpu 2 powersuply ve yarına kadar bunu ortama sokmam lazım

vsphare i de yükledim şimdi 2008 i kurmaya çalışacağım

nasıl yüklendiği ile ilgili ( yeni sanal makina yaratma ) netten bir bilgi buldum onunla devam ediyorum fakat takıldığım 2 şey var

cpu memory ve disk kapasitesi seçimindeki ayarlarda ne seçmeliyim onu çözemedim

cpu seçiminde ikisinide 2 mi yapim ? rami 32 gb.olarak mı gösterim diski kaç gb gösterim? 

bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum 

Gönderildi : 10/05/2013 01:46

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

2008 üzerinde hangi rollerin yükleneceği hakkında bilgi verirseniz size daha fazla yardımcı oluruz.Birde o sanal makinenin üzerine başka neler kurmayı düşünüyorsunuz.Örneğin bir exchange yapısı olacakmı

Gönderildi : 10/05/2013 23:20

(@Ayhankiziloglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Win server 2012 i kurdum bir tek file server kaldı

onun için de bir sanal daha yarattım win 2012 yükledim fakat çalıştıramadım sanırım vmware tools not installed diyor

onu nereden ve nasıl yükleyeceğimi bilemiyorum

ve file server da hiç kurmadım

bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum 

Gönderildi : 11/05/2013 23:17

(@Ayhankiziloglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

[URL= http://img109.imageshack.us/img109/1265/sevt.jp g" target="_blank">http://img109.imageshack.us/img109/1265/sevt.jp g"/> [/IMG][/URL]
Uploaded with [URL= http://imageshack.us ]ImageShack.us[/URL]

Gönderildi : 11/05/2013 23:25

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

Yanlış görmediyse siz 2012 nin core versiyonunu kurmuşsunuz.Komut ekranı gelmiş karşınıza.

Gönderildi : 13/05/2013 13:24

(@Gokhanucar34)
Gönderiler: 13
Active Member

merhaba kolay gelsin çalıştığım firmaya HP PROLIANT DL380P GEN8 SUNUCU aldım üzerine Server 2008 Small Bisuness premium yükledim sorum şu : sunucu üzerinde 3 tane 320  gb lık hard disk var ben raid 5 yapmak istedim ilk kurulumda raid 5 seçeneği yoktu yada göremedim

kurulum yaptıkdan sonra diskim 500 gb görünüyor ve disklerin 3 ü de senkronize bir şekilde yazıyor acaba otomatik olarakmı raid 5 oldu yada şu anda raid 5 oldumu olmadımı  bunu nasıl anlarım

ve soru 2 sunucuda 4 adet network girişi var ben port birden interneti verdim diğer portlar ne amaç ile kullanılıyor

şimdidien ilginize çok teşekkürler kolay gelsin

Gönderildi : 31/08/2013 16:58

(@Gokhanucar34)
Gönderiler: 13
Active Member

merhaba kolay gelsin çalıştığım firmaya HP PROLIANT DL380P GEN8 SUNUCU aldım üzerine Server 2008 Small Bisuness premium yükledim sorum şu : sunucu üzerinde 3 tane 320  gb lık hard disk var ben raid 5 yapmak istedim ilk kurulumda raid 5 seçeneği yoktu yada göremedim

kurulum yaptıkdan sonra diskim 500 gb görünüyor ve disklerin 3 ü de senkronize bir şekilde yazıyor acaba otomatik olarakmı raid 5 oldu yada şu anda raid 5 oldumu olmadımı  bunu nasıl anlarım

ve soru 2 sunucuda 4 adet network girişi var ben port birden interneti verdim diğer portlar ne amaç ile kullanılıyor

Gönderildi : 01/09/2013 19:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2013/01/06/hp-proliant-dl380-gen8-psp-ile-server-2012-kurulumu.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/09/2013 20:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://h18000.www1.hp.com/products/servers/proliantstorage/software-management/acumatrix/

array configuration utility ile işletim sistemi üzerinden raid yapınıza dair bilgi alabilirsiniz 

Gönderildi : 02/09/2013 02:13

(@MustafaIRIGUL)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Gokhan Bey merhaba,

3. party yazılımlarla görebileceğiniz gibi array configuration ekranından da raid seviyesini öğrenebilirsiniz. var olan 4 network portunu ayrı ayrı islerde kullanabileceğiniz gibi teaming yaparak hem yedeklilik, hem load balancing hem de hız acısından avantaj elde edebilirsiniz.

Gönderildi : 06/05/2014 11:32

Paylaş: