Forum

HP Yönetilebil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Yönetilebilir Switch

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

İndex Grup HP V1910 Serisi ile kampanya yapar. Kampanya güzel bir kampanyadır ve HP firmasının desteğine de güvenilir. HP firmasının güvenilirliği 4627430835 nolu destek kaydı ile yerini güvensizliğe bırakır. Çünkü HP V1910-24G Yönetilebilir switchin yönetimi ile ilgili HP Destek Yetkilisi başka bir firmaya yönlendirmeye çalışır. Kısacası ürünün üreticisi ürüne destek veremez durumdadır.

Gönderildi : 22/03/2011 02:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Ama bu normal bir durum çünkü satıcı firmalar eğitim ve danışmanlık vermiyor. Eğer cihazda sorun var ise bu konuda HP ye sonuna kadar güvenilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2011 02:58

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Ürünü aldığınız zamanın üzerinden 30 iş günü geçmediyse değiştirebilirsiniz.

HP'de arıza için size yardımcı olabilir fakat konfigürasyon için tüm üreticiler gibi partner firmalara yönlendirir ki buda gayet mantıklıdır.

HP'nin destek kalitesi gayet iyidir.

Bilginize.

Gönderildi : 22/03/2011 17:40

(@emredemirci-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey;

Ben HP'den eğitim veya danışmanlık değil destek istedim. HP Destek Yetkilisine ürünün manualini okuyarak konfigürasyon yaptığımı söylediğim halde manual linki göndermeyi öneriyor. Bunu geçelim HP Destek Yetkilisi destek için başka firmaların numaralarını vermeyi önerdi. Yönlendirdiği firmaların hangi firmadan destek aldığını hala merak ediyorum. 🙂

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/03/2011 17:43

(@emredemirci-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ürünü aldığınız zamanın üzerinden 30 iş günü geçmediyse değiştirebilirsiniz.

HP'de arıza için size yardımcı olabilir fakat konfigürasyon için tüm üreticiler gibi partner firmalara yönlendirir ki buda gayet mantıklıdır.

HP'nin destek kalitesi gayet iyidir.

Bilginize.

Merhaba Berkant Bey;

Yapmayın Berkant Bey 🙂 Bir modem aldığınızda ve konfigürasyon ile ilgili bir yerde takıldığınızda telefon açıp sorabiliyorsunuz. Üstelik bunlar ev kullanıcılarına bile destek veriyorlar. 🙂 Ayrıca opsiyonel bir seçenek olarak switche yazılım yükletmiyorum. Kendi içerisinde geliyor. Ama HP Destek Yetkilisi "ben sadece donanıma destek veririm" diyor. Sanki yazılımını başka firmadan aldım. Sorunumda trunk ile ilgili basit bir sorundu. Manualinde yazdığı gibi yaptım ama çalışmadı bende bir noktayı atlamış olabileceğim düşüncesi ile HP'den destek istedim.

Aslında bu ilk değil. Daha önce de Satış Öncesi'ne storge projesi ile iligli e-mail atmıştım. Ne arayan oldu ne soran. Aynı e-mali IBM'e attım hemen dönüş oldu. Daha satmadan bilgi alamadığım için kıyaslama bile yapamadım. Ben fiyat/performans açısından bir kıyaslama yapmak isterdim. Müşterime en uygun ürünü vermek isterim ki yarın öbür gün sorulduğunda açıklayıcı ve kıyaslayıcı bilgi veriyim. İlk mesajımda kampanya olduğundan bahsettim. Kampanya fırsatından yararlanıp müşterilerime memnun etmek istedim. Bir tane sattım başka satmaya korkuyorum. Eskiden HP'den memnundum. Şimdi ise beni üzüyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/03/2011 18:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yanlış anlamayın ama 15 yıldır bu sektördeyim, kimse config konusunda size destek vermez çünkü bu danışmanlık işine girer, cihaz çalışmıyor ise tamam ama ben vpn nasıl yaparım, vlan nasıl tasarlarım vb config bilgileri kimse tarafından verilmez. ADSL örnekleri vermişsiniz bu küçük firmalari için olabilir çünkü sorulan sorular en fazla modem config olur ama HP gibi bir markanın dünya genelindeki ürünleri ve müşterilerini düşünürseniz bunun pek mümkün olmadığını görürsünüz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2011 21:02

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Merhaba,
ADSL modem ile Layer 2 yönetilebilir switchin konfigürasyonunu karşılaştırmak gerçekten çok abest olmuş.

HP, network tarafında donanımsal problemlerde sorunsuz destek veriyor, konfigürasyon tarafında destek istiyorsanız carepack paketini satın alırsınız telefonda değil hp mühendisi gelir sizin orada network konfigürasyonunu yapar size teslim eder.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 23/03/2011 14:38

(@emredemirci-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Tekrar Merhaba;

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Bir konuda uzlaşalım. Ben HP'ye konfigürasyon için telefon açmadım. Manual'da yazdığı gibi Link Aggregation yaptığımı fakat çalışmadığını belirttim. Ben konuyu HP ve diğer forumlarda "HP V1910 Link Aggregation" başlığı ile açıp yaptığım konfigürasyonu yazıp neden çalışmadığınıda sorabilirdim. Ama bana HP'ye telefon açıp sormak daha uygun geldi. ".... nedenlerden olabilir" veya ".... kontrol edin" gibi bir cevap bile gelmedi. Bana direk başka firmaların telefon numarasını vermeyi önerdi. Hepsini geçtim en azından "biz sadece donanıma destek veriyoruz" demek yerine "servise getirin bakalım" diyebilirdi.

Ama bana derseniz ki "HP'nin desteği iyidir" Ben de yaşayan bilir. Allah ne satış öncesine ne sonrasına düşürsün" derim.

Saygılar

NOT: Erdoğan Bey modem servisleri son kullanıcıya daha fazla destek verdiği için modem örneğini verdim. Bunu da belirttim. Yoksa firewall örneğide verebilirdim. Ayrıca Carepack'in karmaşık yapılarda her kuruşa değeceğini düşünüyorum. Örneğin 300 bilgisayarlı bir networkte 7 adet 48 port switche gereksinim olur. 7 switch yüksek bir rakam değil. Ama farklı markaların 16'lı managed switchleri olduğunu bazılarının backuplı, port öncelikli vlanlı olduğunu düşündüğümüzde carepack için verilen ücreti bırakın switch eklerken başka firmarlardan alınacak danışmanlık ücreti bile her kuruşa değer. Tabi bahse konu seri small ve medium ölçekli firmalara yönelik dolayısı firmanın zaman içinde büyüdüğünü, büyürken bazı bilişim harcamalarından kaçındığını ve switchin sadece bir departmana hizmet için alındığını düşünelim. Small ölçekli doğal yapısı olan bir firma için carepack hizmeti alıp switchi kurdurmak babamın tabiri ile "ben o parayı yemeyi bilmiyormuyum ?" sorusunu aklıma getiriyor.

Gönderildi : 25/03/2011 03:19

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Hp size konfigürasyon tarafında destek vermez. Bu Cisco da da böyledir, veya Juniper da da böyledir.  Eğer bir ürün aldınız ve konfigürasyon tarafında sıkıntı yaşarsanız, Distribütor den yardım alabilirsiniz ama zaten aldığınız ürün giriş seviyesinde bi switch. Keşke önce foruma post açsaydınız şimdiye kadar probleminiz çoktan çözülmüştü.

Buraya bu post u açarak HP yi kötülemenin anlamı yok.  Bu böyledir. Siz destek paketi almaz iseniz, destek alamazsınız ki kaldı ki HP firmware upgrade leri ücretsiz sağlayan bir firma ve ömür boyu garantili ürünler.

Gönderildi : 25/03/2011 11:42

(@emredemirci-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Murat Bey;

Bir önceki mesajımda durumu ve düşüncelerimi ifade ettim. Kötü hizmet alıp methiye mi döşeseydim ? 🙂  Bir müşterimde HP 2510-24 switch aldıktan kısa süre Gbit ethernet portlarından bir tanesi arıza yaptı. HP'ye telefon açıp "bu neden çalışmıyor" diye soracak kadar ebleh değilim. Forumlara konu açıp HP'yi kötüleyecek kadar alçak değilim. Ama destek telefonu olan firmanın destek yetkilisinin "biz sadece donanıma destek veriyoruz" demesi tam bir ironi. Daha önce de benzeri sorunlarla karşılaşınca başka sorun yaşayan olup olmadığını merak ettim. Eskiden böyle sorunlar yaşamıyordum. Anladığım kadarı ile HP herkese eskisi gibi bir tek bana böyle davranıyor.

Saygılar

Merhaba;

Hp size konfigürasyon tarafında destek vermez. Bu Cisco da da böyledir, veya Juniper da da böyledir.  Eğer bir ürün aldınız ve konfigürasyon tarafında sıkıntı yaşarsanız, Distribütor den yardım alabilirsiniz ama zaten aldığınız ürün giriş seviyesinde bi switch. Keşke önce foruma post açsaydınız şimdiye kadar probleminiz çoktan çözülmüştü.

Buraya bu post u açarak HP yi kötülemenin anlamı yok.  Bu böyledir. Siz destek paketi almaz iseniz, destek alamazsınız ki kaldı ki HP firmware upgrade leri ücretsiz sağlayan bir firma ve ömür boyu garantili ürünler.

Gönderildi : 25/03/2011 19:39

(@emredemirci-2)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

HP Türkiye Destek Merkezi arıza kaydı açtı. Yurt dışından destek sağladı.

Düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Not: Hakan Bey'e konumun kilidini kaldırdığı için teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/04/2011 03:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Madem destek aldınız artık bir makalesini yazarsınız 🙂

Gönderildi : 06/04/2011 11:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Madem destek aldınız artık bir makalesini yazarsınız 🙂

Hakan hocama katılıyorum 🙂 Aynı zamanda Demir bey'in mağduriyetine üzüldüm Ne yalan söyliyim bende HP Çağrı merkezinden hoşlanmıyorum.

Gönderildi : 13/04/2011 14:57

Paylaş: