Forum

Hp Procurve msm310-...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Procurve msm310-r network sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@deepdreams)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Hp Procurve msm310-r AP ile internete çıkıyorum fakat  networkdeki diğer makinalar ulaşamıyorum. ping atamıyorum. AD bağlı olan userlara ping atılmıyor. Fakat modeme ve AP ping atabiliyorum. Bu Procurve AP üzerinden bir ayar varmı bununla ilgili.

Gönderildi : 06/10/2010 14:38

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Vlan kullanıyormusun?  Wireless Cihazlar birbirine ping atabiliyor mu?

Gönderildi : 07/10/2010 15:55

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hp procurve 1810-24 switch bağlı.. adsl modeme ping atabiliyorum. AP hp procurve msm310-r ping atabiliyorum. Fakat kablolu ağdaki pclerin herhangi birine ping atamıyorum.

Gönderildi : 07/10/2010 17:24

(@muratguclu)
Noble Member

AP konfigürasyonunu yollarmısın?

Gönderildi : 07/10/2010 20:44

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Konfgürasyon Aşağıdaki gibidir.

Topology de aşağıdaki gibi

Gönderildi : 07/10/2010 21:47

(@muratguclu)
Noble Member

Buradan birşey çıkarmam mümkün değil. Show run ile cli dan konfig i yollayabilirmisin? Birde AP nin içinden ping attığında sorun var mı?

Gönderildi : 08/10/2010 11:49

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Show run ile cli dan konfig i yollayabilirmisin?bu bölüme nasıl ulaşırım yani ne şekilde o konfigi görebilirim. Access pointe ping atabiliyorum kabloluda ve kablosuzdan iki taraftanda internete çıkılabiliyor. Sadece kabloludaki networkte bulunan pc' lere ulaşamıyorum.

Gönderildi : 09/10/2010 13:00

(@muratguclu)
Noble Member

telnet ap_ip adresi ile command line a düşmeniz gerekir

buradan sh run çıktısı ve AP nin komut satırından ping gidiyormu onu kontrol edin.

Gönderildi : 10/10/2010 15:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu AP lerinizi Autonomous olarak mı kullanıyorsunuz yoksa Controller üzerinden mi? Controller üzerinden kullanıyorsanız, controllerın filtreleme özelliği var. Kablolu ve kablosuz kullanıclar farklı VLAN'da mı? Eğer farklı VLAN'da ise, kablosuz kullanıcılar için Access List yazılmış olabilir mi?

Gönderildi : 12/01/2011 13:13

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

bu AP baglı iken aldıgınız IP adresi ile kablolu baglantıda alınan IP adreslerini karşılaştırabilirmisiniz? Bu cihaza bağlananlar sadece internet'e çıksın iç network'e erişmesin diye IP tanımlamaları ona göre farklı yapılmış olabilir diye düşünüyorum. Bu sebeple iç network'e erişemiyor olabilirsiniz. Misafir internet bağlantıları için bende böyle bir yapı kurmuştum bir ara. Bu cihazda varmı tam olarak göremedim ama bu tip cihazlarda WAN ve LAN portları ayrı oluyor, cihaz içerisinde ayar yaparken bu özelliği kullanarak iki network'ü birbirinden ayırma şansınız oluyor.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2011 02:26

Paylaş: