Forum

HP Thin Client Nano...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HP Thin Client Nano t5565 İşletim Sistemi ve Sorular

11 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
1,134 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

t5565 modeli üründen aldık bir kaç adet, çift monitör kullanılabilir diye biliyorum, ancak bu doğru mudur? Yada daha önce deneyimleyen var mı? İşletim sistemi olarak uygun işletim sistemi ne kullanmalıyım? Üzerinde yer alan işletim sistemin de ayarları yapmama rağmen çift ekran kullanamadım. 

Amacım ise bu mini pcler ile Server'da yer alan terminale bağlantı yaptırmak. 

Şimdiden teşekkürler.

Ürün aşağıdaki gibidir. 

659010337 0

Gönderildi : 30/05/2022 08:39

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

dvi ve dvi-d çıkışları var dvi-d çıkışını her monitör desteklemeyecektir iyi bir çeviriciye ihtiyacınız olabilir. tavsiyem kesinlikle önceden test edip bu tip ürünleri almanız.

Gönderildi : 30/05/2022 08:56

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan merhaba, üründen elimde mevcutta var her iki dvi çıkışından da çift ekran ile görüntü alabiliyorum. Derdim mevcut işletim sistemi ile çift ekranda ekranı yayamamak. Aynı ekranı klonlaması. 

Gönderildi : 30/05/2022 09:02

(@aytacarslan)
Noble Member

şimdi anladım siz iki ekranıda genişleterek rdp ile kullanmak istiyorsunuz doğru değil mi?

Gönderildi : 30/05/2022 09:09

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan aynen hocam. 🙂

Gönderildi : 30/05/2022 09:16

(@aytacarslan)
Noble Member

HP ThinPro Os 7.2 dual monitör destekliyor diye biliyorum. ama daha tecrubeli arkadaşlarda bilgi verecektir

Gönderildi : 30/05/2022 09:21

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba Serhat bey, Cihaza Admin olarak girdikten sonra sol alt köşedeki arama kısmına "Display" yazın Disply Settings kısmı çıkacak Control Panel'de oradan monitörlerin nasıl ve hangi çözünürlükte gözükmesi gerektiğini seçebilirsiniz. 

Gönderildi : 30/05/2022 10:07

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@fatihozyalcin Merhaba bahsettiğiniz şekilde denedim ancak ekranlar sadece klon oluyor. 🙂 Ama tekrar deneyip bilgi vereceğim.

Gönderildi : 30/05/2022 10:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Support da dual seçenekler için admin. guide'a bakın demiş. Dual öncelikle hw konusu OS değil via bridge çok zayıf belki de extend desteği yoktur zaten rdp de extend için sistem kaynağı ister o cihazlarda sürünür muhtemelen.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 10:54

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

@serhatonyil Bu cihaz oldukça eski ThinPro 7.2 yüklenebildi mi 🙂

Gönderildi : 30/05/2022 11:55

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz @fatihozyalcin bilgilendirmeler için teşekkürler. Alt versiyonları deneyerek çözdüm. ThinPro 4.2.0 OS ile yükleme yaptım. Çift ekran ve uzak masaüstü hizmetleri kusursuz çalışıyor. İlginiz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 31/05/2022 08:56

Paylaş: