Forum

HP P2000 Raid Disk ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HP P2000 Raid Disk Windows Serverda görünmüyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
748 Görüntüleme
(@ErkanColak2)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

İşin acemisi olarak karşılaştığım bir sorunu anlatmaya çalışacağım.

Sistemde backup amaçlı kullandığımız bir HP P2000 storage ve ortak paylaşımın verildiği HP Gen8 Windows Server var.

Nasıl map edildiğini bilmediğim bir sürücü olarak server üzerinde görünüyordu. Bir elektrik sorunu sonrası server bir süre kapalı kaldı. Tekrar açtığımızda artık map edilmiş sürücü gözükmemeye başladı.

Biraz kurcalayarak portların ip bilgilerine ulaştım ve ipleri iSCSi Initiator eklemeye çalıştığımda 3 ayrı disk olarak ekleyebildim. fakat aslında bu 3 disk Raid yapılandırılmış ve bozulmadan önce serverda tek bir disk olarak gözüküyordu.

Bu sürücüyü içindeki verileri kaybetmeden nasıl tekrar map edebilirim. Bilenlerin yardımı ricasıyla, ekran görüntüleri ekleyebilirim. 

Gönderildi : 04/07/2022 09:39

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Burada bağlantı arabirimlerinin ne olduğu önemli erişim yöntemini o belirler. Söylediklerinize göre MPIO olabilir daha önce. Webden nasıl ekleyeceğinize dair tutorial'lar bakarsanız daha faydalı olur.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/forefront/en-US/dec16e9d-11f4-4267-bc83-853d2a5fe910/server-2012-r2-hp-p2000-g3-msa-mpio?forum=winserver8gen

https://www.youtube.com/watch?v=vVAir7tUZK8

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2022 10:53

(@ErkanColak2)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Video asıl sorunu anlamamda yardımcı oldu. 

Gönderildi : 05/07/2022 07:53

Paylaş: