Forum

DL380 Server Ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DL380 Server Ön Panel Hakkında

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
537 Görüntüleme
(@irfanKaraman)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

dl380 g5

DL 380 G5 server ön tarafında bulunan paneli nasıl aktif edebilirim acaba ? 

Gönderildi : 08/01/2009 14:00

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Probleminiz nedir acaba? Ön panelde hiç çalışma emaresi yokmu?

Gönderildi : 08/01/2009 18:35

(@irfanKaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hüseyin Bey,

Panelde hiç hareket (ışık) yok. Kurulumu smart cd ile yaptım. Sistemde Hp nin 3.Party yazılımları yüklü ve sorunsuz çalışıyor. Ayrıntılı  bilgileri ve dökümleri alabiliyorum ama panel ile ilgili bir yazılım mı yüklenmesi gerekiyor veya yazılım içerisinden ayar mı yapılıyor bilemiyorum.

Gönderildi : 08/01/2009 21:32

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Bahsi geçen sunucuda böyle bir ayar bulunmuyor. Arkasından kablosu çıkmış olabilir veya arızalıdır. Standart olarak açık gelir. Bu bütün HP sunucular için geçerlidir.

Gerekli dökümanları aşağıdaki linkten yükleyeceğiniz programda bulabilirsiniz.

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/

Saygılar.

Gönderildi : 08/01/2009 22:05

(@irfanKaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Berkant Bey;

Arkasından kablosu çıkmıştır derken ne demek istediniz? Panelin arkasındaki kablo mu? Ayrıntı verebilir misiniz ? Programı yarın ilk iş yükleyeceğim.

teşekkürler.

Gönderildi : 09/01/2009 03:23

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Panelin arkasındaki kablo evet. Siz bunu aldığınızda açmadıysanız takılı olarak gelmeyebilir. Bu tamamen aldığınız yer ile alakalıdır. Bu ürünleri satan her firma test eder ve öyle verir. Eğer kargo veya taşımada bir sorun olmadıysa size bunları veren firma düzgün test etmemiştir. 

Bu benim için bu anlamı taşır. Yoksa o kadar para bverdiğiniz bir ürünün en önemli yerlerinden biri çalışmıyorsa buna ne diyebilirsiniz??? 

Gönderildi : 09/01/2009 03:55

(@irfanKaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba Berkant Bey;

Öncelikle konu ile ilgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Kasayı bugün açtım ve panel kablosunu kontrol ettim. Kablo takılıydı sorunu yoktu. Daha sonra daha büyük bir işletmede çalışan bir arkadaşımı aradım, kendisinde 4 adet dl380g5 var ve bu 4 adet server ın da ön paneli çalışmıyormuş(tüm update/firmwareler yüklü). Yani üretim hatası olması bence çok düşük bir olasılık. 2 gündür döküman okuyorum ama hala sonuca ulaşabilmiş değilim. Olayı bu hafta çözemessem, gelecek hafta Hp' den destek almayı düşünüyorum. 

Gönderildi : 09/01/2009 12:41

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Satışını yaptığımız DL380 sunuculardan hiç birinde böyle bir probleme rastlamadım, Berkant beyin dediği gibi sistem açıldığında panelin de etkin olması gerekli. HP ile bağlantıya geçmenizi öneriyorum bu durumda.

Gönderildi : 09/01/2009 14:40

(@irfanKaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

İlgilenen herkeze teşekkür ederim, sorun çözüldüğünde bilgi vereceğim. İyi günler

Gönderildi : 09/01/2009 16:20

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Merhabalar

Bende de 4 adet dl380 g5 server var ve bunların ön panelinde hiç bir ışık yanmıyor. benim düşüncem bir sorun olduğunda hangi bileşende sorun varsa onun ışığını yakarak sorunlu noktayı bize göstermesi yönündeydi. ledlerin yanmaması bir sorun mudur?

Gönderildi : 09/01/2009 17:24

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Merhaba,

Tabi ki Ahmet beyin dediği yönde çalışıyor bu paneller.  Biz konuyu açan arkadaşımın bunu bildiğini farzederek cevap verdik Hüseyin beyle. Paneller zaten arıza hallerini bildirmek için vardırlar. Zannedersem ufak bir yanlış anlaşılma oluşmuş.

Saygılar. 

Gönderildi : 09/01/2009 17:34

Paylaş: