Forum

ML110 G6 RAM HATASI

Bildirimler
Hepsini Temizle

ML110 G6 RAM HATASI

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
772 Görüntüleme
(@TolgaKeskiner)
Gönderiler: 15
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ml110 g6 2gb ram takınca 207 memory initialization error hatası veriyor. Anakart ram ledleri kırmızı ışık yanıyor ve ya rami okumuyor hata veriyor yada bios ekranında takılı kalıyor. Pek türkçe kaynaklarıda mevcut değil biliyorsunuz tek çarem burası kaldı. Bu hata neden çıkıyor? Ramde çözülmeyecek bir arıza varsa tamir ettirmenin yada gönderebileceğim bir yer var mı? Bu arada ramin modeli : hynix korea 2GB 2Rx8 10600E  

Gönderildi : 26/01/2017 05:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

hp partnerlarından sunucu için yeni ram alabilirsiniz. eğer ram bozuksa ve garantisi varsa sunucunun değişim olacaktır.

hp sitesinden de destek alınabiliyor diye biliyorum, kayıt açınca parça getiriyorlardı. en azından eskiden öyle idi şimdi öyle mi bilmiyorum.

Gönderildi : 26/01/2017 16:57

(@TolgaKeskiner)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

hp partnerlarından sunucu için yeni ram alabilirsiniz. eğer ram bozuksa ve garantisi varsa sunucunun değişim olacaktır.

hp sitesinden de destek alınabiliyor diye biliyorum, kayıt açınca parça getiriyorlardı. en azından eskiden öyle idi şimdi öyle mi bilmiyorum.

Öncelikle tavsiyen için teşekkür ederimi, bilgisayar başka bir yerden aldığım için garantisi biteli uzun zaman olmuş. Benim sorum hatanın geri dönülür olup olmadığı neden kaynaklandığı çözümünün olup olmadığı ve ram için tamiri olan biyer hiç var mı onu merak ediyorum 2 rami dual taktığım zaman açıyor fakat ram ledleri kırmızı yanıyor.

Gönderildi : 26/01/2017 23:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Ram'i tamir ettiremezsiniz arızalandığında 0 alırsınız.
Ram'iniz daha önce takılı ve takılı modelle birebir aynı değilse uyumsuzluk olabilir Ram'lerin CAS değerleri önemlidir sunucu anakartları ram'ler de seçicidir.
Ram takım sırasını desktop'larda ki gibi yapıyorsanız hatalar alabilirsiniz. Buradan bakın. http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01931350&sp4ts.oid=3984625
Sunucunun ram uyumluluk listelerine ve tüm dokumantasyona hp support bölümünden ulaşabilirsin. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2017 02:45

(@TolgaKeskiner)
Active Member
Konu başlatıcı

Ram'i tamir ettiremezsiniz arızalandığında 0 alırsınız.
Ram'iniz daha önce takılı ve takılı modelle birebir aynı değilse uyumsuzluk olabilir Ram'lerin CAS değerleri önemlidir sunucu anakartları ram'ler de seçicidir.
Ram takım sırasını desktop'larda ki gibi yapıyorsanız hatalar alabilirsiniz. Buradan bakın. http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01931350&sp4ts.oid=3984625
Sunucunun ram uyumluluk listelerine ve tüm dokumantasyona hp support bölümünden ulaşabilirsin. 

Ramim daha önce olan ramimle birebir aynı, ramlerimden arızalı olduğunu düşündüğüm rami yalnız takıp çalıştırdığımda biostan ramleri kontrol etmeden açtığımda sorunsuzca windows başlama ekranına kadar geliyor ne zaman oraya gelirse donup  ramlerin kırmızı led ışığı yanıyor bunun bir çözümü yok mudur? Birde sorudan ayrı oalcak girişte BIOS Host Bus error veriyor bununla bir bağlantısı olabilir mi? Bu arada yardımcı olmaya çalıştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/01/2017 08:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sorunlu Ram'ler tek çalıştıklarında dual'e göre başta ki hata ile karşılaşma döngüsünden sıyrılabilir oluyor o tip şeyler. Yazdığınız ram'in sorunlu olduğunu gösteriyor. Bios da varsa o ram'i tek başına test edin yoksa da support da memtest içeren iso ları olacaktı. Sorunlu ram'in yerine başka bir tane satın almaktan başka bir çareniz yok 🙂 Zaten ram ler tamire değecek şeyler değil işçiliği yenisinden fazla tutar. Yok host bus hatasının bununla ilgisi olmaz o sata veya varsa raid kontrolcü, portlarda ki yapılandırma ile ilgili verir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2017 10:21

(@TolgaKeskiner)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunlu Ram'ler tek çalıştıklarında dual'e göre başta ki hata ile karşılaşma döngüsünden sıyrılabilir oluyor o tip şeyler. Yazdığınız ram'in sorunlu olduğunu gösteriyor. Bios da varsa o ram'i tek başına test edin yoksa da support da memtest içeren iso ları olacaktı. Sorunlu ram'in yerine başka bir tane satın almaktan başka bir çareniz yok 🙂 Zaten ram ler tamire değecek şeyler değil işçiliği yenisinden fazla tutar. Yok host bus hatasının bununla ilgisi olmaz o sata veya varsa raid kontrolcü, portlarda ki yapılandırma ile ilgili verir.

Teşekkür ederim hocam sanırım ramin geri dönüşü yok

Gönderildi : 01/02/2017 01:27

Paylaş: