Forum

hp power edge r720 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp power edge r720 vlt02004 hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hp power edge r720 sunucu vlt02004 hatası verdi (System board ps2 pg fail voltage is outside of range. Contact support).

1. Açıklamasından anladığım kadarıyla elektrik beslemesinde dengesiz voltaj algıladı. Ups kullanıyoruz ve başka power kablolarıda bu upse bağlı. Diğer serverlar neden bu hatayı vermedi?
  2. Eğer ps2 arızalı ise, bunun kablosunu çıkartsam ve ps1den aldığı enerji ile çalışsa sıkıntı olur mu?

Ps2 arızalı ve dengesiz enerji veriyorsa diğer parçalar bozulmasın diye enerjisini kessem sıkıntı olur mu?

Yeni ps alıp almamaya karar veremedim. Fikir verirseniz memnun olurum

Teşekkürler..

Gönderildi : 30/10/2015 13:09

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

DELL Poweredge R720 serisinde bu sorun ile karşılaşılıyor. Öncelikle cihazınızın garantisi varsa DELL Support ile iletişime geçin onlar size bu konuda yardımcı olacaklardır. Rapor istiyorlar raporu oluşturup gönderiyorsunuz ve öncelikle hatanın ps'denmi olup olmadığını teyit etmek için statik enerjiyi boşaltmanızı isteyeceklerdir. Yani sunucuyu kapatıp fişlerini çekip power tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun. Sonra sunucunuzu açarak tekrar kontrol edin aynı hata devam ediyorsa bazen IDRAC loglarını temizlemenizi isteyebiliyorlar bu işlemi yaparsanız ve sorun devam ediyorsa değişime giderek yeni bir PS gönderiyorlar. 

Gelelim sorularınıza eğer tek ps üzerinden çalışırsa olası bir arızalanmada sunucunuz direk down duruma düşer ve bu tercih edilmeyen bir yöntemdir. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 30/10/2015 17:07

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DELL Poweredge R720 serisinde bu sorun ile karşılaşılıyor. Öncelikle cihazınızın garantisi varsa DELL Support ile iletişime geçin onlar size bu konuda yardımcı olacaklardır. Rapor istiyorlar raporu oluşturup gönderiyorsunuz ve öncelikle hatanın ps'denmi olup olmadığını teyit etmek için statik enerjiyi boşaltmanızı isteyeceklerdir. Yani sunucuyu kapatıp fişlerini çekip power tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun. Sonra sunucunuzu açarak tekrar kontrol edin aynı hata devam ediyorsa bazen IDRAC loglarını temizlemenizi isteyebiliyorlar bu işlemi yaparsanız ve sorun devam ediyorsa değişime giderek yeni bir PS gönderiyorlar. 

Gelelim sorularınıza eğer tek ps üzerinden çalışırsa olası bir arızalanmada sunucunuz direk down duruma düşer ve bu tercih edilmeyen bir yöntemdir. 

Kolay gelsin.

Sağol hocam dediğin gibi yaptım şu an için normal çalışıyor. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/10/2015 18:47

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Sorununuzun çözülmesine sevindim 🙂 Dell sunucularda bir çok arıza yaşadığım için artık prosedürlerini ve hatalardaki muhtemel sorunları ezberledim 🙂 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/11/2015 01:57

Paylaş: