Forum

HP ML 350 G4 Sunucu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ML 350 G4 Sunucumun Sağlık Durumu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
587 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar
Şirketimizde HP-ML350 G4 bir sunucumuz var üzerinde Server 2012 Kurulu ben Bunun üstündeki disklerin Fanların Ram ve işlemcinin durumlarını Raid durumunu hata varmı yokmu görebilmek için hangi programı kurmalıyım.

Gönderildi : 15/04/2014 20:47

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

HP System Management Home Page yazılımı kurup sisteminizin durumunu inceleyebilirsiniz.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2014 22:45

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Recep Bey Selamlar,

Yazılımı kurdum yalnız Login olamıyorum Default Kullanıcı adı ve şifresimi var ben Administrator hesabıyla login olamadım bir türlü 

Gönderildi : 16/04/2014 15:03

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kurulumu kaldırıp tekrar kurdum bu sefer direk login oluyor ancak sunucuyla ilgili herhangi bir veri yok

Gönderildi : 16/04/2014 15:18

(@AykutSAFAK)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Merhaba, 

öncelikle ilgili serverın windows 2012 supportu yok.  driver agent vs bulmakta, hpden destek almakta zorlanabilirsiniz. 

SMH ı ilk kurduğunuzda windowa girdiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirdiniz. domain bilgisinide girmeniz gerekli olabiliyor. domainadi\kullanici seklinde. örneğin domaine alınmamış bir sunucunun SMH ına lokal administrator ile girilebiliyorken domaine aldıktan sonra sunucu üzerinde local administrator hakkına sahip Domain userı ile girilebilmektir.

kaldırıp tekrar kurdugunuzda sertifika tabanlı single sign on u aktif hale getirmişsiniz size bu sebeple kullanıcı adı ve şifre sormuyor.

Su anda  SMH ın boş gelmesinin sebebi muhtemelen diğer agentların yüklü olmaması. SMH, Sunucu üzerinde yuklu olan Agentları okuyarak size o bilgileri getirir bunları tek tek de indirebilirsiniz. benim tavsiyem proliant support Pack (PSP) yukleyerek butun agentların (hpacu hphealth smh hpilo vs.) yuklenmesi sağlayın. sonrasında SMH setrvisini restart ederek SMHı açtığınızda sistemin sağlık durumunu inceleyebilirsiniz. 

Gönderildi : 22/04/2014 14:34

Paylaş: