Forum

HP Device Monitor C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Device Monitor Console

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

HP Device Monitor Console üzerinden Add Linux or Vmware ESX Server eklerken Event ID 440-210 hataları alıyorum. Esx 5.1 U1 HP Custom Image ile kurduğumuz sunucu üzerinde snmpd servisi enable durumda fakat sunucuyu eklerken Unable to configure device with HP Device Monitor Console hatası alıyorum.

Konu ile bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 16/12/2013 20:23

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

ESXi host üzerinde snmp servisinin enable olması yeterli değil, onu konfigüre etmeniz lazım. Aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1008065

Eğer HP Device Monitor yazılımı WBEM üzerinden ESXi host'tan bilgi çekebiliyorsa, WBEM de kullanabilirsiniz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 20/12/2013 14:04

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

ESXi host üzerinde snmp servisinin enable olması yeterli değil, onu konfigüre etmeniz lazım. Aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1008065

Eğer HP Device Monitor yazılımı WBEM üzerinden ESXi host'tan bilgi çekebiliyorsa, WBEM de kullanabilirsiniz.

Saygılarımla.

Hocam Merhaba,

ESXi üzerinde sadece snmp servisi enabled durumda değil snmp değişkeni de atanmış durumda ve snmp servisi için bir username ve password değeri de atanmış durumda verdiğiniz linkteki gibi ESXi üzerinde konfigürasyonu tamamlamama rağmen bahsettiğim hatayı alıyorum. Konu ile ilgili olarak yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 22/12/2013 23:33

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

ESXi host'tan test trap 'i gönderdiniz mi?

Ürünün SNMP yerine WBEM üzerinden data toplayabilme yeteneği varsa, denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/12/2013 01:26

Paylaş: