Forum

Radi Controller Bat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Radi Controller Battery

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,304 Görüntüleme
(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

ACU üzerinde bir hata almaktayım, kontrol ettiğimde raid card pilinin değişmesi gerektiğini öğrendim. bu noktada merak ettiğim bir kaç sorum olacak.
Değiştirmek için sipariş verdim fakat 4-6 hafta arasında standart sür verdiler, teslimatın yapılacağı zaman kadar server'ın çalışmasını etkileyecek bir durum söz konusu olabilir mi. Örneğin kapanıp açıldığında raid ayarlarının kaybolması, pil değiştirirken aynı şekilde ayarların silinmesi gibi durumlar söz konusu mu. İlk kez karşılaştığım bir durum olması sebebiyle tedirgin oldum, tecrübeli arkadaşların yardım ve önerilerini bekliyorum .

HP DL380 G5
Smart Array P400

Teşekkürler 

Gönderildi : 05/06/2013 16:40

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Makineniz DL380G5 serisi olduğundan tahminimce 4 -5 senelik bir sunucu ve bu uyarıyı almanız normal.Yedek parça olarak sipariş verdiğiniz için ürünün teslim süreside normal süreler içerisinde.Raid bilgilerinin silinmesi gibi bir durum söz konusu değildir.Pil raid memorydeki datayı harddisklere taşırken oluşabilecek kesintileri tolere etmek için kullanılır.Bu durumda sizin pili değiştirmeniz veya makinenin kapanıp açılması raid ayarlarınızı bozulmasına sebep olmayacaktır.Ancak pil elinize ulaştığında değişim işlemini makineniz kapalıyken yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Teşekkürler,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 05/06/2013 18:35

(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynen öyle 5 senelik bir makine, HP'de değişimle iligili makaleyi okudum fakat beni korkutan hususlarla ilgili bir bilgi edinememiştim.

Çok teşekkür ederim

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 05/06/2013 19:18

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Rica ederim,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 06/06/2013 20:40

Paylaş: