Forum

AMP Mode Status

Bildirimler
Hepsini Temizle

AMP Mode Status

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP ML 350 G5 sunucumun üzerinden memory hatası alıyorum.Hatanın içeriğine baktığımda AMP Mode Status Degraded olarak geçiyor.Memory sorununu nasıl aşarım.RBSU üzerinden Memory için herhangi bir değişklik mi yapmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 03/06/2013 17:16

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

aşağıdaki dokümanda protection from memory failures kısmını kontrol edin.

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.BINARYPORTLET/public/kb/docDisplay/resource.process/?spf_p.tpst=kbDocDisplay_ws_BI&spf_p.rid_kbDocDisplay=docDisplayResURL&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&spf_p.rst_kbDocDisplay=wsrp-resourceState%3DdocId%253Demr_na-c00218059-1%257CdocLocale%253Den_US&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

bu tip hatalar RAM dağılımınızın doğru olmamasından (eş takılması) kaynaklanıyor olabileceği gibi sanallaştırma yapınız varsa RBSU içerisinde intel için no execute memory option seçeneğinin enable edilmesiyle de giderilebilir.

Gönderildi : 04/06/2013 13:58

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

aşağıdaki dokümanda protection from memory failures kısmını kontrol edin.

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.BINARYPORTLET/public/kb/docDisplay/resource.process/?spf_p.tpst=kbDocDisplay_ws_BI&spf_p.rid_kbDocDisplay=docDisplayResURL&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&spf_p.rst_kbDocDisplay=wsrp-resourceState%3DdocId%253Demr_na-c00218059-1%257CdocLocale%253Den_US&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

bu tip hatalar RAM dağılımınızın doğru olmamasından (eş takılması) kaynaklanıyor olabileceği gibi sanallaştırma yapınız varsa RBSU içerisinde intel için no execute memory option seçeneğinin enable edilmesiyle de giderilebilir.

Efe Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sorunu firmware güncellemesi yaparak çözdüm. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/06/2013 02:04

Paylaş: