Forum

Sorunu bir tür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sorunu bir türlü çözemedim.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,831 Görüntüleme
(@hakancengiz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

elimde hp pavilion dv6 marka laptop var.

disk biçimlendirmesi şu şekilde olmuş

c'de sistem yüklü

d ise recovery bölümü

e bölümü hp toolslar var.

----

şimdi ben c sürücüsünü bölmek istediğimde manuel olarak yapamıyorum.hata veriyor.

partion wizard ile yapmaya çalıştığımda ise "Partition Wizard cannot create a partition at here. There is no free MBR
slots on the disk
"." hatasını alıyorum.

sistem : win 7 starter 64bit

Gönderildi : 17/01/2013 18:01

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

C'yi bölmek derken tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz ? Yeni kurulum mu (xp, vista, windows 7 vs) yapacaksınız yoksa aktif olan partitionı yani C'yi ikiyemi bölmek istiyorsunuz ?

Gönderildi : 17/01/2013 18:09

(@hakancengiz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

c'yi ikiye bölmek istiyorum.Disk yönetimi ile yapmaya çalıştığımda hata veriyor.

program ile denedim.yukarıda bahsettiğim uyarıyı aldım

Gönderildi : 17/01/2013 18:30

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

c'yi ikiye bölmek istiyorum.Disk yönetimi ile yapmaya çalıştığımda hata veriyor.

program ile denedim.yukarıda bahsettiğim uyarıyı aldım

Partition Wizard burada bir bölüm oluşturamıyor. Diskin üzerinde boş MBR
slotu yok. Bu hatanın nedeni, diskin üzerindeki en fazla
oluşturlabilecek alan sayısında ulaşılmış olmasıdır. Bu bölümleri diskin hafızasında tutmak
için boş Master Boot Record kalmamış.HP_TOOLS bölümündeki verileri yedekleyip bu bölümü silebilirsiniz. Eğer
Windows'u DVD'den de kurabilirim derseniz RECOVERY bölümünü de
silebilirsiniz.Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/01/2013 18:50

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

disk manegment a gelip disk üzerine sağ tık yapın ve mbr dan gpt ye çevirin gpt ye çevirdiğinizde dinamik disk haline gelecek ve istediğiniz kadar partition açabileceksiniz.

Gönderildi : 22/01/2013 08:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sonradan yani windows kurulduktan sonra partition magic ile yapabileceğiniz gibi http://rizasahan.wordpress.com/2010/11/08/dynamic-disk-convert-to-basic-disk/ buradaki yazılımla makalede olduğu gibi işinizi çözebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2013 15:34

Paylaş: