Forum

Unutulan İLO şifres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unutulan İLO şifresini değiştirme

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
4,004 Görüntüleme
(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Üstadlar, 

Bulunduğun yapıda daha önce kullanılan bir HP sunucuyu devraldım ve üzerindeki uygulamaları v.s. yönetmem gerekiyor. Fakat Bu sunucuya daha öncesinde İLO administrator şifresi ile girilerek değiştirilmiş. Sunucu üzerindeki Default Administrator şifresi de işe yaramıyor. Parolayı nasıl kırabilirim veya yeni bir user tanımlayarak bu olayı nasıl aşabilirim ? Teşekkürler.

Gönderildi : 28/07/2011 14:52

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki link işini görecektir.

http://blog.netnerds.net/2006/04/ribcl-reset-administrator-password-on-ilo/

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 28/07/2011 14:56

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sunucuyu resetleme şansınız varsa açılışta ILO ekranında değişiklikleri için bir uyarı verecek oraya girerek parolanızı ve userinizi güncelleyebilrsiniz.

Gönderildi : 28/07/2011 14:57

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İnternette biraz araştırdım açılışta F8 tuşu ile ILO menüsüne giriliyor.

Gönderildi : 28/07/2011 14:59

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhaba;

Hocam Anladıgım Kadarı ile  administrator şifre kunulmuş ve Kırmaya  çalişiyorsunuz..?

Hiren's Boot 10.3 Programını Kulanarak Menu Kısmında Windows Password Kısmından  administrator  Şifresini  değiştire bilirsiniz. Fakat administrator kısıtlama  Konulmuşsa şifre kırılmaz  Onun İçin Yanliş Hatırlamıyorsan  Sistemı  Yenıden Kurmanız  gerekmete Olabilir..  

Gönderildi : 28/07/2011 15:02

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

İşletim sistemi yeniden kurulsa bile bu şifre resetlenmiyor, anakartın üzerinde bir chip olduğu için resetlenmesi lazım.Verdiğim linkte bu işin nasıl yapılacağı anlatılıyor.

Gönderildi : 28/07/2011 15:05

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

SidaR Bey 

Konuyu iyice okur musunuz. Hp Server üzerinde ilo ile bağlanıcak fakat şifreyi bilmiyor.hirens boot cd ile ne alakası var . Windows Password kırmıyorki. 

Gönderildi : 28/07/2011 15:10

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

İşletim sistemi yeniden kurulsa bile bu şifre resetlenmiyor, anakartın üzerinde bir chip olduğu için resetlenmesi lazım.Verdiğim linkte bu işin nasıl yapılacağı anlatılıyor.

Anladım Eren Bey  Ben Sisteme  verilen Şifre İçin  Söyledim Zaten.Saygılar..

Gönderildi : 28/07/2011 15:11

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle umduğum gibi anında destek olmak için cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu yüzden burası ÇÖZÜMPARK birkez daha anladım.. Sorunumu çözdüm. Verdiğiniz bilgiler ve linkler ışığında çözemedim. Nedeni ise genellikle işletim sistemi üzerinde loglar üzerindenden veya sistem dosyaları üzerinden değiştirme anlatılıyor. Fakat benim sunucum üzerinde Vmware Esxi kurulu. Diğer f8 ile bağlanınca da direk değiştiremedim nedeni ise direk password soruyor o password ü girmedikden sonra yeni user ekleyemiyor ve şifreyi değiştiremiyordum. Bende farklı birşey deneyeyim dedim. Hp smart start cd si taktım direk cd arayüzündeki hp ilo bölümünden rahatlıkla değiştirdim ve şuan tüm işlemleri yapabiliyorum. Tekrar teşekkürler herkese umarım bende sonrakilere bu konu yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 28/07/2011 15:28

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Geçmiş olsun, biz sisteminin VMware üzerinde olduğunu tahmin edemedik.. 🙂

Gönderildi : 28/07/2011 15:36

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Geçmiş olsun, biz sisteminin VMware üzerinde olduğunu tahmin edemedik.. 🙂

Benim hatam söylemeyi unuttum 🙂