Forum

HP ProLiant ML350 G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ProLiant ML350 G6 Server Raid Sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
640 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar HP ProLiant ML350 G6 Server  var raid0 ve raid1 destekliyo sanırım ama ben raid1 yapacagım yaptım fakat windows2003 server kurarken mavi ekran hatası veriyor.Bunu nasıl kuracagız arkadaşlar sizden rica yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 17/12/2009 19:30

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar hiç cevap verecek kimse yokmu yahu tekrar raid yaptım fakat windows kurarken 34dk da mavi ekran verdi

Gönderildi : 17/12/2009 22:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Sunucunuzun firmware güncellemesi var ise yapabilirsiniz. Birde kurulumu direk windows cd si yerine HP Smart Start cd sini kullanarak yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece driver ları kendisi otomatik olarak yükleyecektir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/12/2009 23:10

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Verdiğiniz bilgilerle cavap vermek mümkün değil. Öncelikle nasıl bir hata aldığınızı belirtmeniz gerekiyor. Kurulumu nasıl yapıyorsunuz?

HP sunucularını (100 serisi hariç) smart start CD ile kurmanız gerekmektedir. Kurulumların nasıl yapılacağını aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz. Bu doğrultuda hareket ettiğinizde problem çıkarsa resmini paylaşırsanız sevinirim.

http://www.cozumpark.com/blogs/hewlett-packard/archive/2008/05/23/hp-proliant-sunucularda-smart-start-cdsi-ile-raid-ve-sistem-kurulumu.aspx  

Gönderildi : 21/12/2009 01:03

(@burakkaraaslan)
Gönderiler: 25
Trusted Member

Arkadaşlar HP ProLiant ML350 G6 Server  var raid0 ve raid1 destekliyo sanırım ama ben raid1 yapacagım yaptım fakat windows2003 server kurarken mavi ekran hatası veriyor.Bunu nasıl kuracagız arkadaşlar sizden rica yardımcı olurmusunuz.

Kullanmış olduğunuz HP ProLiant ML350 G6 server 32 bit işletim kuruyorsanız kurdugunuz işletim cd sinide smartstart cd sinde de aynı şekilde 32 bit olarak seçmeniz gerekiyor . Mavi ekran hatasını vermesi bu yüzdendir. Eğer 32 Bit Hata alıyorsunuz hala hiç uğraşmayın X64 bit R2 versiyonunu kurun kesinlikle olacaktır.

Gönderildi : 28/04/2010 21:50

Paylaş: