Forum

ml 350 scsi disk pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ml 350 scsi disk problemi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@eminhun)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

kullanmakta oldugum ml 350 serverimda 4 adet146gb 10k disk(raid 5) bulunmakta. yaklasik olarak bir haftadir disklerden birinde hem yesil hemde  kirmizi led yanmakta, bu durumda ne yapmam gerekiyor. yeni bir disk alarak direkt olarak degistirsem olurmu? 

Gönderildi : 16/12/2009 23:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Diskte kırmızı led yanması bir uyarıya işaret etmektedir.

Serverin markasının call centerini arayarak yardım talep ediniz.

Ledlerin verdiği uyarılar onlar tarafından bilinim databaselerinde bu soruna daha önc yapılan müdahalelerden size yapmanız gereken iş bildirilecektir.

Saygılarımla

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/12/2009 01:04

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Eğer ürün garantili ise yerinde destek ekipleri tarafından disk direk olarak değiştirilecektir. Fakat logları kontrol ederseniz işiniz fw upgrade ile de giderilebilir.

ILO logları veya SIM kullanıyorsanız donanım loglarını kontrol etmekte fayda var.  

Gönderildi : 24/12/2009 18:56

(@saitkilicaslan)
Gönderiler: 5
Active Member

benzer bir durum benimde başıma geldi aynı disk ve sayısında aynı servere sahibim bende 2 disk kırmızı uyarısı veriyor disklerden birini çıkartınca diğer disk normale dönüyor çıkarttığım diski takınca ve rebuild işlemi bitince tekrar 2 disk kırmızı uyarısı vermekte ? . ustaların bilgisine 

Gönderildi : 12/06/2012 20:46

(@SelahattinMEHMETOGLU)
Gönderiler: 10
Active Member

Sait selam

Kusura bakma merak ettiğim arızalı diski çıkarıp neden tekrar takıyorsun? Yanıp sonen ışıklar hoşuna mı gidiyor?:) Neyse dışardan sağlam iki disk al aynısından ya da daha büyüğünden değiştir de sistemin çökmesin 🙂 Patron ne der sonra 🙂

Gönderildi : 16/06/2012 16:50

(@saitkilicaslan)
Active Member

aslında fena durmuyor ışıklar oda karanlık iken ama 🙂 selahattin anlamadığım 2 diskim arızalımı yoksa tek diskim mi arızalı 4 diski çıkarınca 1-2-3 normal takınca 1-2 normal 3-4 kırmızılı yeşilli oluyor  yani patrona masrafı 600 küsürmu diyiym 1200 küsurmu gerçi  her şekilde sıkıntı bana

Gönderildi : 20/06/2012 14:55

(@SelahattinMEHMETOGLU)
Gönderiler: 10
Active Member

🙂

Sait ben senin yerinde olsam iki disk alırım. Biri kesin bozuk ama ikincisi öyle kırmızı yeşilli takılıyorsa "Ben gidecem" diyor haberin ola 🙂 Sık sık yedek almayı unutma 🙂 Bana bir müşterimi hatırlattın UID leri yanıyordu. Sorduğumda da neden yakıyorsun diye bana paviyon u hatırlatıyor demişti ışıkları kapatıp 😀 Zevk meselesi.

Gönderildi : 24/06/2012 22:33

(@saitkilicaslan)
Active Member

5. slot da bulunan diski yeniledim ama 4. slot devam kırmızı yakmaya 5. slotu çıkarırsam 4. slot gayet stabil ve yeşil yeşil çalışıyo disk değiştircem selahattin ama değiştirince de aynı sorun devam ederse diskler değil sanırım ben kırmızı yakmaya başlarım işverenim sayesinde 🙂 ışık olayına gelince ışıksal zevklerim olsa diskin ışıkları ile yetinmem kabineti led manyaa yaparım 

Gönderildi : 26/06/2012 14:08

Paylaş: