Forum

Wordpress Alan Adı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Wordpress Alan Adı Değiştirme

3 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
1,170 Görüntüleme
(@remzibasoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese,

Şirket içinde kullanmak üzere IIS Server üzerinde çalışan Wordpress tabanlı bir intranet oluşturdum. Intranet olduğu için direkt alan adım yani intranet.basoglu.com olarak oluşturmuştum. Ama şimdi bu alan adında değişiklik yapmak istiyorum.

Wordpress wp-admin sayfasından alan adı değişikliği yapıp görüntülediğimde tüm yazılar ve sayfa içeriği dağınık düzensiz görünüyor. Bunun önüne nasıl geçilebilir ve başka nerede değişiklik yapmam gerekiyor acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/05/2020 10:52

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Gönderen: @remzibasoglu

Merhaba herkese,

Şirket içinde kullanmak üzere IIS Server üzerinde çalışan Wordpress tabanlı bir intranet oluşturdum. Intranet olduğu için direkt alan adım yani intranet.basoglu.com olarak oluşturmuştum. Ama şimdi bu alan adında değişiklik yapmak istiyorum.

Wordpress wp-admin sayfasından alan adı değişikliği yapıp görüntülediğimde tüm yazılar ve sayfa içeriği dağınık düzensiz görünüyor. Bunun önüne nasıl geçilebilir ve başka nerede değişiklik yapmam gerekiyor acaba?

Teşekkürler.

bu işlemi wordpress panelinden yapabileceğiniz gibi, birde Sql içerisinde bulunan

wp_options tablosundan değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 01/05/2020 23:24

(@remzibasoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

@alihan-2 Alihan hocam dediğiniz şekilde Wp-admin üzerinden yaptım tüm sayfa yapıları bozuldu. Uzun süreli cache temizliği ardından problemi giderdim.

Çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Gönderildi : 02/05/2020 14:17

Paylaş: