Forum

Wordpress Admin Şif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Wordpress Admin Şifre Sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
819 Görüntüleme
(@riverside)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Wordpress admin paneline şifrem ile giriş yapamıyorum.

PHP üzerinden kullanıcının şifresini değiştirdim, ancak sonuç alamadım.

Son çare PHP üzerinden yeni kullanıcı ekledim. wp_users ve wp_metadata tanımlamalarını doldurdum. O isimle giriş yapmaya çalıştığımda ise böyle bir kullanıcı olmadığını söylüyor. İşin içinden nasıl çıkacağımı bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

(Şifre sıfırlama (email) ile şifre sıfırlayamıyorum. Wordpress mail ayarlarınız bozuk tarzı bir hata alıyorum. )

Gönderildi : 18/07/2023 14:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

MYSQL veritabanı konsoluna erişiminiz var mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2023 08:45

(@riverside)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @www-rizasahan-com

Merhaba,

merhaba. cpnel erişimim var. oradan ulaşabilirim. phpmyadmin üzerinde yaptığım değişiklikleri site görmüyor gibi. anlamadım gitti. önerilerinizi bekliyorum. teşekkür ederim

Gönderildi : 19/07/2023 10:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Gönderen: @riverside

Merhaba,

merhaba. cpnel erişimim var. oradan ulaşabilirim. phpmyadmin üzerinde yaptığım değişiklikleri site görmüyor gibi. anlamadım gitti. önerilerinizi bekliyorum. teşekkür ederim

Merhaba,

Konu wp admin kullanıcı adı parola ise aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. Farklı bir işlem yaptıysanız ve ondan dolayı gelmiyorsa bu konuda fikrim yok.

https://wordpress.org/documentation/article/reset-your-password/

İşlemi yapabilirsiniz.

Bu ileti 9 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2023 11:41

(@riverside)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @riverside

Merhaba,

Merhaba,

Konu wp admin kullanıcı adı parola ise aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. Farklı bir işlem yaptıysanız ve ondan dolayı gelmiyorsa bu konuda fikrim yok.

https://wordpress.org/documentation/article/reset-your-password/

işlemi yapabilirsiniz.

Herhangi bir işlem yapmadık hocam. Şifremizi unuttuk, giriş yapamıyorduk. Dolayısıyla sıfırlamam lazım.

Sizin çözüm olarak attığınız öneriyi denediğimi ve sonuç alamadığımı en başta yazmışım zaten.

Bu ileti 9 ay önce Burak B. tarafından düzenlendi

Gönderildi : 19/07/2023 12:36

(@riverside)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çözümü çok uzaklarda aramamak lazımmış. Basit çözümü belki bir fikir olur diye paylaşıyorum.

Natro servislerini kullanıyorum.

Natro CPanel menüsünde- CPanel > Benim Uygulamalarım > Benim Blog > Ayarlar > Şifre Değiştir > Kaydet adımlarını takip ederek kullanıcıların şifresini değiştirebilirsiniz.

Büyük ihtimal diğer sağlayıcılarda da vardır bu tarz bir olay.

Vaktini ayırıp sorunumu okuyan, fikir sunan herkese teşekkür ederim. İyi günler.

Gönderildi : 19/07/2023 14:14

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Selamlar.

phpmyadmin ile kullanıcınızın parolasını sıfırlayabilirsiniz.

az önce bende test edip emin oldum.

phpmyadmin de SQL aşağıdaki kodu çalıştırın.

UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5('123456') WHERE `wp_users`.`ID` = 1;

Sql kodundaki  ID kısmına dikkat edin ID kısmını kullanıcınızın ID numarasıdır.

ilgili kullanıcının parolası 123456 olarak set edilecektir.

tabi login olduktan sonra şifre değiştirmeyi unutmayınız.

kolay gelsin.

Gönderildi : 19/07/2023 18:34

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Terminal den de aynı işlem yapılabilir.

mysql -uroot -pPAROL4M

use wp_db;

UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5('123456') WHERE `wp_users`.`ID` = 1;

quit;

Gönderildi : 19/07/2023 22:33

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, phpmyadmin erişiminiz varsa giriş yapın. İlgili WP veritabanınızı bulun ve tabloları görüntüleyin. Resimde 1 numarada göreceğiniz "_users" tablosuna tıklayın. Sağ tarafa açılacak olan ekranda kullanıcınızı göreceksiniz. Kullanıcı adınızın yanında 2 numarada göreceğiniz user_pass kolununda yazan hash kısmına aşağıdaki hash i yazıp kaydederseniz şifreniz; cozumpark1 olarak değişecektir. Sonrasında giriş yapabilirsiniz.

Hash: $P$ByeF0jcdS/IWHUYNdRORB96EU6G846/

wp

Bu ileti 7 ay önce Selim GÜRAKSIN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 05/10/2023 20:04

Paylaş: