Forum

web uygulama barınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

web uygulama barındırma

4 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
1,867 Görüntüleme
(@m-dramalioglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar şirket için web uygulaması kullanıcaz eski bir masaüstü ile işe basladım local olarak  rdp ile connect oluyorum  fakat dinamik ip olarak da modem arayüzünden local ip e yönlendirme verdim local olan ip i dmz içine aldım  ve modem ara yüzünden

Remote Desktop, Remote Administrator, Web Server, FTP

portlarını açtım kaydettim  fakat connect olamıyorum dışardan

sorun nedir

İT sevdalısı Meraklı

Gönderildi : 28/03/2021 17:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Şirket demişsiniz ama hattınız ve cgn ile ilgili olabilir. Benzer çok konu var aramayı kullanınız. şirket hostunuza erişim için doğru yöntem vpn yapmanız olurdu.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2021 18:48

(@m-dramalioglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz hocam şirket dediğim ufak bi işletme eski bir tower  pc leri var çiftçekirdek 1.87 ghz 1 gb ram ı olan

işletme içi web arayüzden günlük işleri kayıt edecekler ve kaydedilen işleri  lazım oldugunda gecmişe dönük sorgulayacaklar vpn ye gerek duymadım cunku ip adresi birtek şirket  içi personele verilecek ve şirket  personeli ıd ve pw ile içeriye login olduktan sonra kayıt yapabilecekler dışarıdan hosta gelebilecek saldırı vb olayları işletme  kayde bile almadı hazır vps yada  dedicated serverkiralayalım dedigimde eski pc ile ilerleyelım  server 2. etapda dediler bende kendimce eski pc yi web host a çevirmekten başka bi yolu bulamadım

İT sevdalısı Meraklı

Gönderildi : 29/03/2021 21:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @m-dramalioglu

@ibrahimyildiz hocam şirket dediğim ufak bi işletme eski bir tower  pc leri var çiftçekirdek 1.87 ghz 1 gb ram ı olan

işletme içi web arayüzden günlük işleri kayıt edecekler ve kaydedilen işleri  lazım oldugunda gecmişe dönük sorgulayacaklar vpn ye gerek duymadım cunku ip adresi birtek şirket  içi personele verilecek ve şirket  personeli ıd ve pw ile içeriye login olduktan sonra kayıt yapabilecekler dışarıdan hosta gelebilecek saldırı vb olayları işletme  kayde bile almadı hazır vps yada  dedicated serverkiralayalım dedigimde eski pc ile ilerleyelım  server 2. etapda dediler bende kendimce eski pc yi web host a çevirmekten başka bi yolu bulamadım

Bence o işe para vermeyip senin zamanının bedava olduğunu düşünen şirketten koşarak uzaklaş. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2021 10:00

Paylaş: