Forum

Web sitesine giriş ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web sitesine giriş internet servis sağlayıcı seçiyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
899 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

yine garip bir konu başlığım var. Örnek olarak www.xxx.com.tr diye bir web sitem var. Web sitemi bilindik bir hosting firmasına taşıdım maillerim Microsoft 365 de maillerimde sorun yok. Fakat web sitesi şirket de kullandığım ttnet servis sağlayıcının interneti ile bağlanmıyor. Evimde kullandığım vodafone net de sorun yok çalışıyor. Cep telefonum wifiye bağlı iken web sitesi açılıyor turk telekom 4g üzerinden açılmıyor. Bu gün gittiğim tüm müşterilerimden denedim bazılarında açılıyor bazılarında açılmıyor. arkadaşlarımın cep telefonu ile denedim bazıları açıyor turktelekom 4g olanlar açmıyor. ssl sertificam da mevcut. 10 gündür çözüm üretilmiyor. Ne yapmam gerekiyor.

Şimdi bir şey daha denedim cep telefonuma vpn programı yükledim çalıştırınca web sitem çalıştı. Hosting firmasına derdimi anlatmaya çalışıyorum ama anlatamıyorum

Gönderildi : 11/03/2023 00:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Genellikle DNS, NS problemleriyle ilgili olabiliyor bgp ile pek ilgisi olmaz sizin durumun sizin yapabileceğiniz pek birşey yok ss'ler ve trace çıktılarıyla raporlamalısınız. İlgisizlik devam ederse de başka bir yere tekrar taşırsınız artık. Bu arada dns kayıtlarını silip tekrar oluşturmayı da deneyebilirsiniz taşıma da vs text aralarında bozuk karakter kalmış felan olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2023 00:45

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cloudflare ns kayıtları yönenmişti eskiyönetici tarafından. alan adını üye den üyeye transfer ettirdik. cpanel ful yedeğini istedik yolladılar hosting firmasına yolladık yedekden geri dönüldü. Sonra alanadı ns kayıtlarını bulunduğumuz hosting firmasına güncellettirdik. mail kayıtlarını microsoft a web sitesini ise kendi hosting sunucusuna göre yarlattık. Birde ssl sertifika aldık. Sertifika içinde bize bir ip verildi ve dns kayıtlarına eklediler. sanki web sitesi uygunsuz içerik yayınlıyor telefona vpn programı yükleyince çalışıyor :))

Gönderildi : 11/03/2023 00:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, öncelikle sorun yaşadığınız bilgisayarda sitenize ping attığınızda hangi ip adresine gittiğini, sorun yaşamadığınız sistemde hangi ip adresine gittiğini kontrol edin. Sorun %99 DNS gibi ama tabi %1 i de düşünmek lazım.

intoDNS: checks DNS and mail servers health

Bu web sitesi üzerinden öncelikle ilgili alan adı için eski NS lerin silindiğinden emin olun, yani güncel NS neresi onu kontrol edin, sonra güncel NS kim ise mutlaka o DNS sunucu panellerine girip eski kayıtları kontrol edin, örnek cpanel anladığım bir şey değil ama bu sistemler DNS olabiliyor ve sistemi komple döndüğünüz de belki DNS ile ilgili kayıtlarda dönmüş olabilirsiniz.

Sertifika başka bir konu, orada sorun olsa zaten site açılır ama sertifika hatası alırsınız. Birde site açılmmıyor ne demek? Yani bir hata almadığınızı düşünerek DNS sorunu dedim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2023 15:46

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DNS yarlarını default ayarlara çektim. Sonra müşteri hizmetlerini arayıp sadece maillerimi microsoft365 e yönlendirin dedim beklemedeyim. 1 ile 4 saat arası beklemek gerekir dediler.

Gönderildi : 12/03/2023 17:24

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü ssl sertifikası için verilen ip adresi sorunlu idi beyaz listeye ekledim. İkinci sorun ise domain adı ve web sitesi adı aynı idi www kayıt ekledim düzeldi. 

Gönderildi : 16/03/2023 23:19

Paylaş: