Forum

Vps web sitesine ss...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Vps web sitesine ssl kurmak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,701 Görüntüleme
(@batuhanilter)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba,

SSL sertifikası hakkında çok az bilgiye sahibim. VPS sunucu kiralayıp bir site yayınlayacağım ve sitemin ssl sertifikasına sahip olmasını istiyorum. Bunu nasıl kurabileceğim hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

 
Gönderildi : 19/02/2022 02:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4421
Co-Helper
 

Çok temel düzeyde soruyorsunuz öncelikle bu konuda oldukça fazla makale ve forum konusu var bunları inceleyin hakanuzuner sitesinde "sertifika" şeklinde arama yaparakta temel düzey bilgilerin tamamını edinebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 19/02/2022 02:28

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 734
Prominent Member
 

Windows üzerinden iis ve yinux sunucu tarafında ise apache yada nginix gibi bir web sunucudan kurulum yapabilirsiniz. Windows için ilgili makaleye bakabilursinuz https://www.cozumpark.com/iis-uzerinde-lets-encrypt-ile-ssl-sertifika-olusturmak/ Linux için takip emeniz gereken adımları https://www.zulfumehmet.cohttps://www.cozumpark.comm/sunucuya-lets-encrypt-ssl-sertifika-yukleme/ bu makaleden bakabilirsiniz. 

Kişisel bir olay

 
Gönderildi : 19/02/2022 21:41

Paylaş: