Forum

Ulaşılamayan Hostin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ulaşılamayan Hosting firmasındaki domainlere nasıl yönlendirme yapabiliriz

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

15 yıldır kullanmakta olduğum websahibi.com hosting firmasına öğlen saatlarinden itibaren ulaşamıyorum. içerisinde bir domainim var ve parasını ödememe rağmen domain register olmadığından dns kayıtlarına işlem yapamıyorum.  Bununla iligili nasıl ilerlereyebilirim.  Sırf bu dns kayıtları (cname, txt, mx) yüzünden office 365 maillerin çalışmıyor..  Ve yönlendirme yapamıyorum, ne yapabilirim.  

Yardımcı olmanızı rica ederim.

iyi çalışmalar,

Gönderildi : 11/09/2023 23:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Domain'in NS kayıtları da oradaysa onların müdahalesinden başka birşey yapamazsınız. Domain ödeme yenilemeden askı periyoduna girdiyse şayet ilk hak onların bekler düştüğünde başka firmaya taşırsınız yeni kayıt paneliniz olmuş olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2023 00:40

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malesef NS kayıtları da onlarda ve kimseye ulaşamıyorum. Yenileme de yaptım ve whois den baktığımda benim tarafımdan yenileme yapılmış görünüyor ama ilgili hosting firmasının panelinde domaini göremiyorum ve yönetemiyorum. 🙁

Gönderildi : 12/09/2023 00:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Şirkete, bir yetkiliye ulaşmaktan başka bir hızlı aksiyon şansınız yok. Domain'de lock olmasa da başkası devralamaz. Herkesin başına gelebilir fakat şirketin sitesi de güvenilir durmuyor. Müşterisi çok bir firmaysa mutlaka bir plan açıklarlar yada bir şekilde ulaşarak öğrenmeniz lazım.

https://wmaraci.com/forum/domain/domain-firmam-kapandi-domaini-nasil-kurtarabilirim-683773.html

Detaylı araştırma yapmanız gerekli linkteki gibi durumlar olabilir. Alt, üst şirket bağımlarını, hangi Datacenter, kayıt kuruluşu kullanıyorlar vs sizin araştırma kaabiliyetinize bağlı süreç. Finalde şirketin ve durumun pozisyonuna göre ICANN devralabiliyor fakat bunlar kısa süreçler değil.

Sistem içinse benzer bir domain alıp sisteminizi baştan kurarsınız. Eskisine ulaşamayacağınızdan M365 devretmez fakat support'a durumunuzu ispat edebilirseniz yapabilirler sanıyorum. Yani zor bir süreç sizi bekliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2023 01:09

(@KenanKuralay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Cevap için.  Microsoft ile yarın görüşeceğim.

Gönderildi : 12/09/2023 01:11

Paylaş: