Forum

Cpanel / WHM Domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cpanel / WHM Domain taşıma / İndex dosyası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,488 Görüntüleme
(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar öncelikle,

Üzerinde çok fazla deneyimim olmadığından fikir, yönlendirme ihtiyacım oldugundan bir başlık atmak istedim.

Yaşadığım sorun özet,

2 WHM Sunucusucu üzerinde domain transfer işlemi yapmaktayım. WHM üzerindeki transfer tool ile kolayca gerçekleştirmekte, Fakat 3. domainimde patladım. Transfer ettiğim domain digitalretails.com

Transfer ettiğimde notlarımıda düşerek, mysql veritabanı, disk used, mail, dns gibi domaine ait servisleri inceledikten sonra transfer işlemini başlattım.

Daha önce yapanlar bilir, transfer edilen yerde suspend'e alıyor, taşıdığım yerde dns lerine kadar kendi değiştiriyor müşteri dahi farkına varmıyor.

patladıktan sonra kontrol ettiğimde disk üzerinde public_html klasörünün boş olduğunu farkettim. data kaybı olduğundan şüplenerek

Disk used durumlar hemen hemen aynı, acronis ile aldığım backup dosyalarını incelediğimde geçmiş zamandada zaten boş duruyordu.

Çok garip  bir durum var ortada, cpanel cok hakim degilim farklı bir konuma index atılmış olabilirmi diye düşünüyorum. 

ek olarak NS'leri kendi üzerinde barındırıyor ve kendi hostingini kullanıyor. Transferden önce baktım.

yorum ve önerileriniz varsa teşekkürlerimi sunuyorum.

image

image

Gönderildi : 29/12/2022 11:01

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, taşıma sırasında whm üzerinde loglar çıkıyor o loglarda ne diyor taşıma ile ilgili ? 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/01/2023 22:17

Paylaş: