Forum

plesk 8.3 mailing l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

plesk 8.3 mailing list

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

İyi gunler ,

Hosting için linux tabanli VPS kullanmaktayim , yonetimini de Plesk 8.3 arayuzunden yapmaktayim. VPS in ozellikleri asagidadir,

[root@vps ~]# uname -a
Linux vps.v.hosting.cc 2.6.18-028stab060.8-ent #1 SMP Mon Feb 9 20:49:42 MSK 2009 i686 i686 i386 GNU/Linux
[root@vps ~]# uname -v
#1 SMP Mon Feb 9 20:49:42 MSK 2009

VPS de bulunan tum domainlere ailt web siteleri ve eposta adresleri sorunsuz çalışmakta, ancak oluşturduğum mailing list ler hiç çalışmamakta ayrıca mailing list lere attiğim maillardan hata msj da almamaktayım.

mailing list i aşağıdaki şekilde olusturuyoum.

plesk panelde;

Domains>domain.com>mail altinda "Mailing List" Tag inin tıklıyorum ardından , Add New Mailing List tıklıyorum, gerekli yerleri doldurup oluştur diyorum. daha sonra oluşturduğum mailing list in altina girip add new member ikonundan gerekli eposta adreslerini ekliyorum,

Bu işlemde eksik bıraktığım bire şey görebiliyormusunuz ?

mailing list oluştuturken plesk bende password ve mail list administrator epostasi belirlememi istiyor , bu bilgiler nerde kullanılacak firkri olan bar mı ?

Ayrica Plesk yönetimi için ciddi bir User Manuel bulabileceğim bir yer var mı? Parallels.com a baktim ancak ya ne aradiğimi bilmiyorum yada user manual gibi bir dokumanlari yok .

bu konular hakkında bana yardımcı olabilecek biri var ise şimdiden teşekkür ediyorum.

iyi çalışmalar

önder

Gönderildi : 26/03/2009 20:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

yaptığınız işlemi bende kendi sunucumda pek çok kez yaptım , tek farkı benden mail listesi için bir şifre istemiyor olması

yani aynı adımlar ile yeni bir mail listesi aç dediğimde o mail listesine isim veriyorum birde sorumlu mail adresi o kadar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2009 09:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekür ederim ,

console kullanarak nasıl mailing list oluşturulduğunu biliyor musunuz ?

iyi çalışmalar

önder

Gönderildi : 27/03/2009 18:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

linux bana ters 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2009 19:15

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

http://download1.parallels.com/Plesk/Plesk8.3/Doc/en-US//plesk-8.3-win-email-users-guide.pdf

burdan 8.3 manual pdf'sine erişebilirsiniz.

Gönderildi : 28/03/2009 02:17

Paylaş: